Asekron motor kumanda ve güç devresi çizimi ödevi

benarday

Üye
Starta basıldıgında 1. motor çalışmaya başlayacak 5 sn sonra 1.motor duracak 2. motor devreye girecek 5sn sonra 2.motor duracak 1. motor çalışmaya başlayacak sisitem periyodik olarak bu şekilde çalışmaya devam edecekdir stop butonu ile sistem durdurulabilecek tir.
kumanda devresi Amerikan normu ile çizimi
güç devresi Amerikan normu ile çizimi
(zaman rölesi ile) ödevim var yardımcı olabilirmisiniz.

Starta basıldıgında 1. motor çalışmaya başlayacak 5 sn sonra 1.motor duracak 2. motor devreye girecek 5sn sonra 2.motor duracak 1. motor çalışmaya başlayacak sisitem periyodik olarak bu şekilde çalışmaya devam edecekdir stop butonu ile sistem durdurulabilecek tir.
Ters karekterli zaman rölesi kullanarak uğraşmaya başla. Yapabildiğini buraya koy @fgencal üstadın dediği gibi.

Bu şekilde kimse yardımcı olmaz. Kendin biraz uğraşmalısın takıldığın yerde yardım istersen yardım alabilirsin. Aynı soruyu dünde sormuştun.
ben zaten yaptım ama 2. motor durduktan sonrasını yapamadım

Ekli dosyayı görüntüle 93792ben buraya kadar geldim(2.motor duracak) yerine kadar geldim ama devamını getirimedim.
Yaptığın kadarını paylaş.
1671387817497.png

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,857
Son üye
Bluent

Yeni konular

Geri