S7-1200 ethernet switch bağlantı problemi

enes23101

Üye
Merhabalar. Plc ile bağlantı problemi yaşıyorum. Plc ile bilgisayari direkt olarak birbirine bağladığımda plc bilgisayar üzerinden görünüyor. Fakat ethernet switch üzerinden bağlantı yapmak istediğimde plc bilgisayar tarafından görünmüyor. Aynı şekilde plc ile hmi birbirine bağladığımda yine hmi plcyi görmüyor. Ethernet switchin çalıştığına eminim çünkü hmi ile ethernet switch üzerinden bağlantı yapabiliyorum. Hmi ve PC ethernet switche bağlandığında ethernet switchdeki konnektörlerde ledler yanıp sönüyor. Fakat plc bağlandığında o ledler de yanmıyor. Bu konu hakkında fikri olan varsa çok acil yardımcı olabilir mi?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
ip ayarlarını kurcala genelde oradan sıkıntı çözülüyor

Kurcaladım bayağı fakat problem devam ediyor.

Arama kısmına direk PLC'nin IP sini yaz.

ben bir ara omron plcde aynı sıkıntıyı yaşamıştım modemde görünmüyordu makina ne yaptıysam olmadı modemin firmasını aramıştım teknik servis halletmişti internet üzerinden

Aynı ağdalar. Zaten direkt kablo ile bağlayınca problem yok.

Ozaman muhtemel ethernet swich çoklayıcınızda sorun var,diğer ihtimal haberleşme ayarlarınız değişmiş olabilir

Sorun plcden kaynaklı plc bozukmuş. Yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,891
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri