S7-1200 1215C modeline valf bağlama

satre

Üye
Selam arkadaşlar s7-1200 plc 1215C modeline pistonları kontrol için valf ve manyetik sensör bağlamak istiyorum 24v lık
nasıl bağlamalıyım.
manyetik sensörde 2 kablolu olan, bir ucu güç kaynağına diğer ucu plc inputa mı vermeliyim yoksa m lerden yada plc den mi direk çıkış alıp mı vermeliyim 10 tane manyetik sensör var 5 tane de çıkış valf i teşekkür ederim şimdiden

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Manyetik sensör plc inputuna ,
Valfler ise outputa bağlanır .

Manyetik sensör plc inputuna ,
Valfler ise outputa bağlanır .
dediğinizi biliyorum yanlış anlattım galiba sensörlerin bi kablosunu güç kaynağına diğer kablosunu plc inputa mı bağlamalıyım yoksa plc m1 e bağlamam gerekir mi

İki kablolu sensör ise bir ucu güç kaynağının + ucuna diğer ucu ise plc inputuna bağlanır .

plcm bu şema da manyetik sensör bağlantısını ve valf bağlantısını çizerek gösterebilirmissiniz
İki kablolu sensör ise bir ucu güç kaynağının + ucuna diğer ucu ise plc inputuna bağlanır .
valf te nasıl yapmalıyım güç kaynağının - ucuna diğerini plc out a mı bağlamalıyım
cpu-plc-siemens-s7-1200-1215c-dcdcdc-6es7-215-1ag40-0xb0-D_NQ_NP_610322-MLM31944273222_082019-F.jpg

Son düzenleme:
Çizim işini yarın yapabilirim .

Evet plc çıkışında 1L ve 2L yazan klemenslere güç kaynağının artısını bağla , yanındaki çıkışlardan istediğine valfin bir ucunu bağla , valfin diğer ucunu ise güç kaynağından eksi ver

Son düzenleme:
dc dc dc de de 4l ve 4 m güç kaynağına bağlıyorum değilim
cpu-plc-siemens-s7-1200-1215c-dcdcdc-6es7-215-1ag40-0xb0-D_NQ_NP_610322-MLM31944273222_082019-F.jpg

Evet plc çıkışında 1L ve 2L yazan klemenslere güç kaynağının artısını bağla , yanındaki çıkışlardan istediğine valfin bir ucunu bağla , valfin diğer ucunu ise güç kaynağından eksi ver
çizim için çok teşekkürler anladım yorulmayın isterseniz minnettarım iyi akşamlar

Evet doğru ben role cikisliyi tarif etmişim
İyi akşamlar

Kardeş Transistör çıkışlı PLC'lerde çıkış akım taşıma kapasitesi sınırlıdır. Hemde valf bobinlerideki bir sorundan dolayı PLC çıkışı zarar görebilir. O yüzden araya mutlaka yardımcı röle kullan.

Transistör 0.5 amperdir maksimum
Buda bir valfi sürmek için yeterlidir .
Evet role ile sürmek plc yi korur .
Sadece rölenin dezavantajı sık açma kapamalarda deforme olacaktır , onuda ters diyot ile korumak lazım .

Forum istatistikleri

Konular
127,957
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri