Sıfırdan Tesisat için kablolama ve sigorta için yardım?

Bi tanıdığımız mekan açıyor hocam. Verilen fiyatın altında bir fiyat ver sen yap dedi. Yapılacak şey gece kulübü tarzında bir mekan olduğu için aşağı yukarı ne olacağı belli sadece kullanacakları malzemelerin gücü belli değil malzemeyi ben karşılanadığım için sadece işçilik alacağım. Malzemeleri ben belirleyeceğim parasını o ödeyecek. Durum tam olarak bu üstad.
Ustam öncelikle bir iş alırken bahsettiğim tespitlerin yapılması gereklidir.@yolgezer74 arkadaşımızın dediği gibi bir disko da oalacak cihazlar bellidir.Siz mekanı açacak kişi ile toplantı yapın ve neler kullanacaklarını tespit edin.Disco yu açacak kişiler mikser hopörlör tesisatı ve aydınlatma tesisatında bilgileri vardır veya @bedir ali arkadaşımızın dediği gibi benzer bir işletmeye giderek kurulu sistemi incelemeniz gereklidir.Herkes her işi bilemez disco elektrik tesisatıyla bina elektrik tesisatı ve fabrika elektrik tesisatları hepsi birbirinden ayrı ayrıdır.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
ben müzik konusunda 2.5 kw dedim ama bunu baz almayıjh. bahsettiğim makine toplam da olabilir, kolon başı da:)
bazıları çok küçümsese de 42 bin euroluk sürücüler var piyasada. bir tofaş motoru kadar güç tüketeni de:)
300 metrekare bir alan içinde 2.5 kw den bşalar 10 kw ye kadar çıkabilir ses sisteminin çekeceği enerji. belli olmaz. siz en yüksek gücü düşünün.
unutmayın bu mekanlarda ışık ve ses harcar yükü.

O konuda az önce bilgi geldi hocam. Daha önce elektrik aboneliği olan bir mekanmış. Saati varmış ve aktifmiş.

Adamlar sahnede ne ekipmanlar kullanacaklarını bile bilmiyorlar. Sizce kurulu güç 50kw geçermi 50kw güce göre hareket edecek olsak 3x4 nya kablo ile yüksek güçlü cihazları tek tek dağıtayım diyorum. Aydınlatma içinde 3x2.5 ttr kullanayım. Saat ile pano arasına 50m mesafeye 4x6 nya kullanayım sizce sorun çıkarır mı? Çıkarmazsa şayet bu kesitlere göre en uygun sigorta değerleri ne olabilir. Ana sigortadan sonra kaçak akım sigortasıda bağlayacağım mesela.
50Kw la kacaman bir fabrika çalışır @esbteknoloji arkadaşım sonuçta orası bir disco ve 300metre kare bir alan bu arada ses sistemi için @yolgezer74 le irtibata geçebiliirisin kendisi ses sistemlerinde tecrübelidir!

Bu kadar soru ile işe başladıysanız size bol şans dilemek isterim kolay gelsin

Bu kadar soru ile işe başladıysanız size bol şans dilemek isterim kolay gelsin

Forumlar bilgi paylaşım alanları olduğu için gitmeden öneri almak istedim. Durumun ne olduğunu açık açık yazdım. Şans dilekleriniz için teşekkür ederim buna ihtiyacım olacak.Aslına bakarsan konuyu boşuna açmışım. kimse bir varsayımda bulunarak örneklendirme bile yapmadı ses sistemleri ile uğraşan arkadaşımı tenzih ediyorum. o kendi alanı doğrultusunda beni aydınlattı sağolsun. bir varsayım bile yaratsa bana yeterliydi. Atalarımız güzel söylemiş tırnağın varsa kendi başını kaşıyacaksın. Herkese teşekkürler. Bilgi karşılığı soru kirliliği yarattığım için kusura bakmayın ustalar.

Forumlar bilgi paylaşım alanları olduğu için gitmeden öneri almak istedim. Durumun ne olduğunu açık açık yazdım. Şans dilekleriniz için teşekkür ederim buna ihtiyacım olacak.Aslına bakarsan konuyu boşuna açmışım. kimse bir varsayımda bulunarak örneklendirme bile yapmadı ses sistemleri ile uğraşan arkadaşımı tenzih ediyorum. o kendi alanı doğrultusunda beni aydınlattı sağolsun. bir varsayım bile yaratsa bana yeterliydi. Atalarımız güzel söylemiş tırnağın varsa kendi başını kaşıyacaksın. Herkese teşekkürler. Bilgi karşılığı soru kirliliği yarattığım için kusura bakmayın ustalar.
Kardes oncelikle sordugun sorulara bakiyorum genel olarak kablo kesiti ve sigorta secimi ile ilgili sorular sormussun..simdi burdaki sikinti su, isi yapacak olan sen dahil burdaki hic kimse ne aydinlatma gucunu ne ses sistemi gucunu nede iklimlendirme gucunu biliyor..bu ise baslamadan once arkadslarnda yukarida bahsettigi gibi bir on calisma yapman gerekli..Ses sistemi olayini senin yapman cok zor.prof bir firmaya bununla ilgili mekan icin kesif yaptirmalisin.izolasyonu akustigi vs oyle duvara 3 tane kolon asmakla bu is olmaz diye tahmin ediyorum..iklimlendirme olarak yine prof bir firmaya kapasite hesabi yaptirmalisiniz..kisacasi siz ekipmanlarinizin ve isletmenizin ortalama gucunu buraya yazin,kablo sigorta pano vs yapilacak butun elektrik sistemi icin yardimci oluruz, olurlar..ama su durumda yapilacak yorumlar bana gore hic bir anlam ifade etmez.sana gore de oyle olmali..

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri