Sıfırdan Elekronik İçin

Burakrdvt

Üye
Herkese selamlar, ben sıfırdan elektroniğe başlamak istiyorum çünkü covid 19 bir buçyk iki yıllık elektronik bölümünden geri kalmama sebep oldu. Az çok bilgik var fakat maksimum değerde elektronik bilgimi geliştirmek istiyorum, devre tasarlamak ve tamirini öğrenmek istiyorum. Bana bir kaynak ya da tavsiye verebilir misiniz? Arduino ile başlamıştım fakat bilgisayar olmadığı için kodlamasını ve bağlantılarını yapasım gelmiyor açıkçası. Fikirlerinizi bekliyorum.

merhaba delikanlı, kitaptan ne kadar öğrenilir bilemem ama bilgisayarın yoksa bu işleri öğrenmek için işin çok zor. artık her şey bilgisayar ve internet üzerinden yapılıyor.

merhaba delikanlı, kitaptan ne kadar öğrenilir bilemem ama bilgisayarın yoksa bu işleri öğrenmek için işin çok zor. artık her şey bilgisayar ve internet üzerinden yapılıyor.
Telefon üzerinden endüstriyel kontrol arıza analiz derslerine başladım, açıkçası zaten bildiğim şeyler fakat ileri konularda işler daha zorlaşacağından temeli sağlam atmaya çalışıyorum. İmkanlar el verdikçe inşallah deneme olarak da ölçüm ve tespit - tasarım yapacağım. Sonrasında ise ne yapacağımı çok kestiremiyorum, yine de gelişmeye kararlıyım.

Merhaba. Bu forumun "MEGEP dökümanları" kısmında elektrik-elektronik konusunda gruplanmış çok önemli öğretici maiyette bazı paketler mevcuttur. Bunları PDF olarak PC (HDD'deki) kütüphanenize indirip arşivleyerek, sonrasında onları günlük (ders) olarak düzenli çalışıp elektrik-elektronik konularında bazı giriş bilgilerini, önemli tamir edinimleri (teorik ağırlıklı) edinmeniz mümkündür. Kolay gelsin.

Merhaba. Bu forumun "MEGEP dökümanları" kısmında elektrik-elektronik konusunda gruplanmış çok önemli öğretici maiyette bazı paketler mevcuttur. Bunları PDF olarak PC (HDD'deki) kütüphanenize indirip arşivleyerek, sonrasında onları günlük (ders) olarak düzenli çalışıp elektrik-elektronik konularında bazı giriş bilgilerini, önemli tamir edinimleri (teorik ağırlıklı) edinmeniz mümkündür. Kolay gelsin.
Orada hem elektrik hem elektronik olduğu için karışık olarak bulmuştum, onu da ayırmaya uğraşmadım açıkçası. Burada dediğim şekilde var ise çok memnun olurum. Teşekkürler.

memleket neresi?

En baştaki mesaja göre değil 2. mesaja göre ben cevap vermiştim, bu konuda kusura bakmayın. Ama özelliği fazla ileri olmayan tablet/PC 2. el olarak ucuza temin edilebilir. Şu anda yazı yazdığı medya cihazı uygunsa dökümanlar ona da yüklenebilir, buluttaki kişisel bir hesaba yüklenebilir veya forumda kalınıp buradan direk çalışabilir sn. paskomya ustam; çözüm yolları az değil, gayet çok. Kolay gelsin.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri