Dijital Elektroniğe Sıfırdan Başlamak

kaansef

Üye
Herkese iyi akşamlar. Öncelikle kendimi tanıtayım. Benim adım Kaan Sefalı. İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı 2. Sınıf öğrencisiyim. Küçüklüğümden beri elektroniğe çok meraklıyım. Fakat bu yönde kendimi geliştiremedim. 6 yaşındayken ilk bilgisayarımı kullanmaya başladığımdan beri bu ilgi geri plana atıldı. İlkokuldan beri derslerim berbattı. Düzgün bir temelim yok (Ders bakımından). Sıfırdan başlayıp elektronik öğrenmek istiyorum fakat bazı çekincelerim var. Fizik bilgim sıfır. Matematik bilgim ise 4 işlemden ibaret. Aşağıda birkaç soru hazırladım. Bu işi her ne kadar profesyonel olarak yapmak istesem de, eğer olmuyorsa hobi olarak devam edebilirim. Sizden ricam tavsiye verirken bu işe sıfırdan başlayan birine tavsiye verir gibi vermeniz. Fazla vaktinizi almak istemediğimden dolayı sorularıma geçiyorum.

1-) Elektronikteki grafikleri anlamak için hangi konu çalışılmalı?

2-) Dijital Elektronik için Analog Elektroniği bilmek zorunda mıyız?

3-) FPGA ve VHDL ile yapılan bir tasarımın Transistörlerle yapılması mümkün mü? (En az değişiklik ile)

4-) Elektroniğe nereden başlanmalı?

5-) Bu işin bir yaşı var mı? Yoksa her isteyen kişi öğrenebilir mi?

6-) Bir kişinin elektronik, fizik, matematik, kimya vb. gibi şeyleri hiç bilmediğini varsayarsak (Sadece konuşmayı bilen bir bebek misali), öğrenme süresi ortalama olarak ne olur? Bir şey kazandırır mı? Hobi olarak yapılabilir mi?

7-) Elektroniğe başlamak için önerebileceğiniz kaynaklar nelerdir?

:cool: Elektroniğe nasıl çalışılmalı?

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri