Ring hücreleri ve Kesicili Giriş,Çıkış Hücresi

merhaba abiler. Kesicili Giriş,Çıkış Hücresi nedir? bu tek bir hücre, ayrı ayrı değil. ayrı ayrı olsa ne demek olduğunu biliyorum ama tek bir hüçre olarak giriş,çıkış hücresi nedir?

Bunu sormamın sebebi; ring şebekelerinde 2 adet kesicili giriş çıkış hücresi birleştirilir. Ring şebekeleri için bunun yapılmasının sebebi nedir?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Kesicili hücreler yük altında açma yapmak için kullanılır.
Giriş çıkıştan kasıt, hem giriş olarak hemde çıkış olarak kullanıldığıdır. 2 adet hücre değil, tek hücredir.
Ring şebekelerde
Trafo girişi Yük ayırıcılı, Çıkış Kesicili olarak kullanılır (el kitabı 5'te yazıyordu)
özel durumlarda ve yanlış bilmiyorsam sanayi gibi yerlerde girişte kesicili oluyor.
Kesicili hücre görmediyseniz eğer, arşivden fotograf bulup ekleyebilirim.

eklerseniz çok iyi olur ,bende tek hücre nasıl aynı anda giriş ve çıkış oluyor onu anlayamadım

lZ99aX.jpg

Sağdaki 2 hücre kesicili hücredir. (Not: soldaki gözüken ise sigortalı trafo koruma)
1Err9N.jpg

kesici etiket değerleri
GD556Z.jpg

Hücre içi fotograf
Q2WYEy.jpg

Açık Şalt Hücreler. Soldaki hariç hepsi kesicili hücre
Bz46XM.jpg

Örnek amaçlı ekledim bunu. RMU hücredir.

Hücre aynı anda giriş ve çıkış olmuyor. Enerjinin geliş yönüne göre ya sadece giriş olarak ya da sadece çıkış olarak kullanılıyor. Giriş-çıkış denilmesinin sebebi ise iki fonksiyonda da kullanılabilmesi.

peki o zaman sadece kesicili giriş ve sadece kesicili çıkış hücreleri var. bunlardan birisini almak varken kesicili giriş-çıkış alınmasının avantajı nedir? ring hattı için midir?

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,918
Son üye
mustafa 909

Yeni konular

Geri