Rg3-12cs

ayildiz

Üye
İyi çalışmalar arkadaşlar benim Entesin RG3-12CS Röle ile ilgili problemim var. Konuyla ilgili tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim. Problemim şu şekilde:
Bu röleyi ilk defa kullanıyorum bir işletmede işletmenin max gücü 15-20 kw gruplarım şu şekilde 1. rst 0,5kvar 2. rst 1kvar 3. rst 1,5kvar 4. rst 2,5kvar 5. rst 5kvar 6. rst 7,5kvar 7. r 1,67kvar 8. s 1,67kvar 9. t 1,67kvar 10. r 0,5kvar 11. s 0,5kvar 12. t 0,5kvar şeklinde düzenli. Devre makel x5 kombi sayaçla ölçülüyor. Rölenin ve sayacın Akım trafoları oranları 50/5 A Reaktif/aktif, cap/aktif Oranlarını tutturamadım
Birde örnek veriyorum bir cihaz çalıştığı zaman röle ihtiyaç olan grupları devreye alıyor cihaz sustuğu zaman grupları bırakmıyor.
Bu rölenin ayarlarıyla ilgili bir problemim olabilir mi? Kataloğunu indirdim bütün ayarları ona göre yaptım. Katolagta yazmayan başka püf noktası var mı acaba?
Yapmış olduğum bazı göle ayarları şöyle Proğram ayarında 10. prog seçtim, cos ayarı 1.00 seçtim,akım trofo oranı 10 seçtim ( akım trf 50/5 ol. için) kademe sayısı 12 seçtim, ger trf. ayarı 000 seçtim (Şebeke AG olduğu için) ,

Guptaki bütün kondansatörler yeni

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
kondansatörleri bırakma zamanı 1800 saniyeye kadar ayarlanabiliyor senin rolenin bırakma zamanı uzun ayarlanmış olabilir belkide

Kademe bırakma süresini kontrol et!
dely, t-of
Fabrika çıkış değeri 10sn. olur.

sn ceylan kademe bırakma zamanını kontrol edeceğim
birde İndüktif cos ayarı ile kapasitif cos ayarlarından birini değiştirdiğim zaman otomatikman öbürüde aynı değer oluyor bu durum normal mi acaba? veya bu değerlerin kaç olması lazım.
Bugün son kontrolümde kademelerin yine bırakmadığını gördüm ve dolayısıylede cap değerler %300 lerde seyretmiş

sn genç arkadaş sizin de söylediğiniz gibi kademe bırakma süresini kontrol edeceğim
gerilim trafo oranı 1 idi yanlış yazmışım bunun için özür dilerim. iyi çalışmalar.

Kompanzasyon beslemesi ,akım trafosundan önce alınmış olabilirmi ?

merhabalar bugün sistemi yine kontrol ettim kademe bırakma süresi 3sn ve komp. beslemesi akım trf. dan sonra olmasına rağmen komp.gruplarını yine bırakmadığını gördüm sistemde yük olmadığı halde
acaba neden bırakmıyor. sistem bu yüzden aşırı kap. tüketime girdi tercübesi olan ve bu röleyi iyi tanıyan arkadaşlar lütfen tercübelerinizi benimle paylaşın.

Bende ayni röleden kullaniyorum, dengesiz yüklerde sorun Çikiyor. (röleden kaynaklanmiyor)
dengeli yüklerde süper r/a orani 1,5 k/a orani 2 civarinda değişiyor.
ama küçük yüklerde sorun oluyor.
yükleri Ölçerek hangi fazdan daha fazla yük çekiliyorsa bu faza daha fazla monofaze kondansatör bağla
Bu arada cihaz şebekeyi tam olarak tanıdımı setup'ı tam yaptınmı. cihazdan tüm kondansatörleri tanıyıp tanımadığına bak. tanımadığı kondansatörleri tanıt
Ayrıca 1. kademeye en büyük kondansatörü bağlarsan cihazın sistemi tanıması daha kolay olur

Yapmaktan hoşlanmadığım bir yol:
Rölenin gerilim beslemesinin sigortalarını indir (Yani röleyi kapat).
Yeniden aç. Düzelme yoksa yeniden auto set-up yaptır. Rölenin Bütün değerlerini kontrol et, yeniden gir. Sonrada kondansatör değerlerini röleden kontrol et. (En son olarak, aynı röleden varsa bi değiştir dene, belik arızalı da olabilir)

kapasıtıf ve reaktif oranları aynı anda kullanamıyoruz.... sadece biri aktif edilebiliyor. kapasıtıfı 0.99 ceçtiğimiz zaman reaktif de 0.99 oluyor.Kael varkombıde ki gibi reaktif ve kapasitif oranları aynı anda girerek ikisinide sabıtlıyemıyoruz...... Ben entes'ten sordum; kapasıtıf değer sadece gecici durumlarda kullanılmak üzere proğramlanmış.aşırı kompanzayle bir sure çalışmak için kapasıtıf değeri girerek rolenın bir sure otomatık olarak kapasıtıfte kalması sağlanabiliyor.başka bir avantajı yok

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri