rf kaypad

erdi001

Üye
udeanın rx34 ve tx 34 ü için hazırlanmış 2400 baudrate hızında çalışan rf kaypad uygulaması

Paylaşılan Dosya, Dosya Paylaşım Sitesinden Silindiği İçin Konu Çöpe Taşınmıştır.

Bu konuda bilginiz var mı? rf haberleşmeyi biliyorsanız sormak istediğim bir kaç nokta var

nelerdir yardımcı olmaya çalışırım

css c de yazılmış atx34 ve arx34 için çalışan bir uygulama örneğine ihtiyacım var.
malesef firmanın uygulama dökümanlarındaki C örneği ile işin içineden çıkamadım
rs232 komutları kullanarak sağlıklı iletişim gerçekleştirile biliyor mu acaba yoksa illaki udeanın örnek olarak verdiği gibi kendi iletişim protokolümüzü yazmak zorundamıyız

Saygılar

0-1-2-3-4-5-6-7-8-9 tuşlarının düzeltme ve gönderme tuşlarının olduğu lcd li bir klavye yapıp rf ile bir bilgisayara gata göndermek istiyorum. udea nın sitesindeki bilgiler çok yararlı ama kablosuz işle uğraşmamış biri için biraz karışık geliyor sürekli araştırıyorum konuyu ama çok ince detaylar var mesela bir arkadaş normal bir klavye kullanmış yaklaşık 300mA çektiği için devreyi kararsızlığa götürüp data gönderememiş bunu çözmesi tam 20 gününü almış işe başlayacağım ama bir türlü bir devre tasarlayıp başlayamadık klavyeyi nasıl yapacağız nasıl bir pic devresi kuracağız tam olarak çözemedik yardım için bize nasıl bir yol izleyeceğimizi gösterirseniz çok sevinirim

Projenin ticari boyutu var mı? Kaynak kodları da ekleseydiniz faydalı olabilirdi. Şu sıralar aynı projenin benzerini yapıyorum. Farkı ben GLCD kullanıyorum.

Projenin ticari boyutu yok. udeanın sitesinde atx ve arx ile data göndermeye dair bir uygulama örneği var kaynak kodlarıda var ama tam bir bütün değil onlar sadece rf ile ilgili olan kısmı ön planda tutmuşlar doğal olarak tabi ki. isterseniz bi göz atın hem asm hem c dilinde yazılmış örnek var. GLCD neymiş bi bakıyım bari yeni bişey öğrendik :)

offff bu GLCD süper bişeymiş lcd çok basit duruyordu bunun duruşu bile harika

Hocam, projeyle pek ilgilenemiyorum ama bittiğinde size gönderirim. Ancak programı protonla yazıyorum

İşin içinden çıkamadığımız bu noktada pek bi itirazım olamaz heralde protona :) sadece 1 ay kadar vaktim var inşallah yetişir ozamana tekrar teşekkür ediyorum. iyi çalışmalar

Forum istatistikleri

Konular
128,397
Kullanıcılar
450,285
Son üye
muslumguder

Yeni konular

Geri