Resetli Start Stop

bak sırası ile start butunu , starta mühürleme yap kontattörden starta paralel, sonra starta seri switch in kapalı kontağını seri bağla sonra kontaktörü seri bağla bu kadar

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
önce start sonra paralel mühürleme sonra starta seri switch in kapalı kontağı sonra seri olarak kontaktör sıralama bu

önce start ssonra paralel mühürleme sonra starta seri switch in kapalı kontağı sonra seri olarak kontaktör

önerin için teşekkürler.söylediğin sistemi ekts programıyla yaptım fakat limit siviçten kurtulduğu anda motor tekrar çalışıyor.çünkü bu arada start basılı duruyor.

:) önce start ssonra paralel mühürleme sonra starta seri switch in kapalı kontağı sonra seri olarak kontaktör

Start sürekli basılı kalacaksa, switchle ikinci bir röleyi çektirip (mühürlemesi de olmalı) röle kontağıyla startın yolunu kesebilirsin.Ancak tekrar çalıştırma için yardımcı röleyi resetlemelisin.

Start sürekli basılı kalacaksa, switchle ikinci bir röleyi çektirip (mühürlemesi de olmalı) röle kontağıyla startın yolunu kesebilirsin.Ancak tekrar çalıştırma için yardımcı röleyi resetlemelisin.

dediğin sistemi ekts programı ile yaptım.devre çalışıyor.reset olayını da buldum.çok teşekkürler

bir sorunum daha var.kullandığım 1 fazlı motoru(kondansatör kalkışlı) ani olarak nasıl durdururum.

Forum istatistikleri

Konular
128,419
Kullanıcılar
450,334
Son üye
caner3434
Geri