Renkli elektrik izolasyon bandlarinin dayanma voltaji

Bunalmis

Usta Üye
Hepmizin kullandigi renkli elektrik bandlarinin tek bir katinin izolasyon voltajini bilen var mi?

Transformator sararken izole olmasi gereken sarimlari iki kat elektrik bandi ile bandlayarak hallediyorum.

Simdi bu izolasyon voltaji kafama takildi.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Bulent bey merhabalar,

Standart pvc bantlar için normalde 400 - 600 volt izolasyon dayanım olduğu söyleniyor. Ama tek kat icin ben 250 volt uzeri çok güvenmem. Piyasa mali adı belli olmayan değilde 3m yada globe bantlar için bunu konuşabiliriz.

Pvc dışında mastik bantlar icin 600 volt izole ettiği yaziyor. 560 volt dc de kullanmıştım. Ama hiçbiri tek kat değil.

3m in linkinde 600 volt olduğu yazıyor.

https://www.3m.com.tr/3M/tr_TR/elec...r-professionals/insulation-and-protection-v2/

Bantlar ilk basta sıkı ve düzgün dursa da ısı ile deformasyon olabilir. Altındaki yapışkan malzeme akışıp her yere bulaşması en sevmediğim özelliği.

Kapton bant da kullanılabilir. Onun için yalıtım değerini bilmiyorum.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri