Ram Uyumsuzluğu Hakkında

tmm o zaman çalışmayan rami tak. düğmeyi basılı tut.
rama göre anakart timing ayarlamaya çalışır. led yanıp sönmeye başlayana kadar basılı tut. sonra bırak.
ayar yapsın.
birkaç kere restart edebilirmiş bu test sırasında.

dokunmadan bekle.

sistem açılmaz ve ram ısıgı memok yine sürekli yanıyor kalıyorsa rami değişmen lazım.

bide biosu defaultta almayı denedin mi hiç ?
overclock falan var mı?

birde bios update et. etmediyasen yakın zamanda

Moderatör tarafında düzenlendi:
tmm o zaman çalışmayan rami tak. düğmeyi basılı tut.
rama göre anakart timing ayarlamaya çalışır. led yanıp sönmeye başlayana kadar basılı tut. sonra bırak.
ayar yapsın.
birkaç kere restart edebilirmiş bu test sırasında.

dokunmadan bekle.

sistem açılmaz ve ram ısıgı memok yine sürekli yanıyor kalıyorsa rami değişmen lazım.

bide biosu defaultta almayı denedin mi hiç ?
overclock falan var mı?

birde bios update et. etmediyasen yakın zamanda

Defaultu tam yapabildim mi anlamadım ama update etttim farklı güncellemelerini yeniden yükleyerek de denedim.

Ayrıca dediğiniz gibi sadece yeni rami takıp MemOK tuşu bastım 3-4 kez restart yaptı sonra normal açılmaya çalıştı ama açılamadı MemOK ışığı sürekli yanıyordu son halinde. Yeni rami çıkarıp eskiyi taktığımda ise açılışta Overlocking failed hatası verip biosa yönlendiriyor.

Bios içinde ise Dram Settings gibi bi sekme altında birçok parametre var ram ile ilgili. Parametrelerin hepside AUTO ayarlı

default settings e alın biosu. default almıs olsanız overclocking gibi bir hata vermemeli.
anakart overclocklu gelmez sanırım

bu arada siz biosu nasıl açabiliyorsunuz ramsiz?

yok doğru. şaşırdım eski rami taktım overclock hatası verdi deyince şaşırdım bende. yeni ram çalışmıyor eski ramde hata veriyor . dedim biosu nerden açtı :)

memok bir kes daha deneyin. olmuyorsa ram uyumsuz maalesef :(

eski ramle memok yapmanıza gerek yok.
yenisiyle yapın onu.

Forum istatistikleri

Konular
128,250
Kullanıcılar
450,062
Son üye
elektronikcibirisi

Yeni konular

Geri