R-L-C Devre Sorusu

elektrkci

Üye

Bu soruyu yapamadım işin içine endüktans ve kondansator girince. yardım ederseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

Not:Tolerans kısmı yok soruda direk hesaplayınız diyor yanlış yazmışım orayı.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
[(R3)//(-j1/WC)]*(Rx+jWL)=(R1)*(R2)

den hesaplayabilirsin

Lx=2H Rx=0,5m çıkıyor sanırım

[(R3)//(-j1/WC)]*(Rx+jWL)=(R1)*(R2)

den hesaplayabilirsin

Lx=2H Rx=0,5m çıkıyor sanırım

Yardımınız için çok teşekkür ederim.iki sorum daha olcak burdaki -j C nin +j de L nin yönü mü.Birde sayısal işlem yapınca C nin birimi farad R ninki ohm nasıl birbirini nasıl götürüyor birimlerde ohm cıkıyor orasını anlamadım.

İlk sorunun cevabı evet, ikinci sorunun cevabı birbirini götürme diye bir olay yok her terimin kendi birimi var birimleri çarpıyorsun istenilen sonucu bulurken zaten gerekli olan birimler dışındakiler birbirini götürüyor geriye istenilen kalıyor.

Çok Sağolun tekrar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…