rüzgar türbini

e-ticaret

Üye
Sayın şefim ve yönetici
Projelerinizi çok beğeniyorum ve yazılarınızı dikkatle takip ediyorum.Baktıkça ve okudukça bendede birşeyler canlanmaya başladı.
Birşey sormak istiyorum acaba 1,5Kw lık bir jeneratörün alternatörünü rüzgar türbinine kullanabilirmiyiz ve rüzgarın olmadığı zamanda yapay rüzgarla (mesela düşük güçlü bir fanla veya aspiratörle)verim elde edebilirmiyiz.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Jeneratör alternatörü bu iş için hiç uygun olmaz. Neden ;
Bu alternatörler 1500 devirde 220 v. üretmek için dizayn edilmiştir. Peki daha düşük devirde düşük voltaj alabilirmiyiz, alamayız. Bobin tel kalınlığı onun için ince tutulmuştur. 12 veya 24 v. üretmek için ve yüksek amper almak için kalın tel sarılması gerekir.

Bunların rotoru dışardan uyartımlı olup, haricen enerji vermek gerekir. Rüzgar türbinlerinde kullanılan alternatör rotorları neodyum mıknatıslı olup en düşük devirde bile az bir elektrik üretir. Rotora dışardan elektrik vermeye gerek yok.

Rüzgar olmayınca fanla veya aspiratörle rüzgar verme işini hiç anlatmayayım. Böyle birşey mümkün değil.

Forum istatistikleri

Konular
128,302
Kullanıcılar
450,141
Son üye
Rmzn44

Yeni konular

Geri