Röledeki SMD Kondansatör Ölçümü

Ustalarım merhaba. Bir tane orijinal kızdırma rolüm var 97 fabrika üretimli. Çalışıyor fakat devreden çıkmıyor. İçinde bir tane SMD kondansatörün tahrip olduğunu fark ettim. Aynı boyutta bir SMD kondansatör taksam olur mu? Devredeki diğer SMD kondansatörleri ancak direnç kademesinde ölçülebiliyorum. Kısa devre modunda değer, bip sesi yok. Direnç kademelerinde sağlam olanları ölçtüğümde değer veriyor.
Bir arkadaşta aynı röleden var. Devre üzerinde hangi kademede ölçebilirim?

Ekli dosyalar

• IMG_20230326_171312.jpg
    IMG_20230326_171312.jpg
    207.7 KB · Görüntüleme: 33
  • IMG_20230326_171344.jpg
    IMG_20230326_171344.jpg
    105.5 KB · Görüntüleme: 31
  • IMG_20230326_171324.jpg
    IMG_20230326_171324.jpg
    176.5 KB · Görüntüleme: 34
ben bu güne kadar nasıl ölçülür öğrenemedim yada bilmiyorum. ama gözle görülüyor kötü yola düşmüş, benzer bir kart bul sök tak. çalışırsa kurtulur. çalışmazsa şansa bak deriz.

Bu olcu aleti ile bu kapasitoru olcemezsiniz.

Size kapasite ölçen bir multimetre lazim. Aynısından bir arkadaşınızda olduğunu söylediniz o roleyi alıp yalnız komponent kart üzerinde ölçülmez en az bir bacağını ayırmanın lazim.

Kapasite ölçen bir multimetre ile roleyi edinin yol gösterelim.

İlk fotorafta en üst en solda ki ayakta lehim çatlağı var.

ben bu güne kadar nasıl ölçülür öğrenemedim yada bilmiyorum. ama gözle görülüyor kötü yola düşmüş, benzer bir kart bul sök tak. çalışırsa kurtulur. çalışmazsa şansa bak deriz.
Teşekkür ederim. Diğer arkadaşlardan da yorum bekliyorum

İlave olarak, eklolar da bozulmuş olabilir
İlave olarak, eklolar da bozulmuş olabilir.
Ekloları anlayamadım
Teşekkür ederim ama maliyetli
Bu olcu aleti ile bu kapasitoru olcemezsiniz.

Size kapasite ölçen bir multimetre lazim. Aynısından bir arkadaşınızda olduğunu söylediniz o roleyi alıp yalnız komponent kart üzerinde ölçülmez en az bir bacağını ayırmanın lazim.

Kapasite ölçen bir multimetre ile roleyi edinin yol gösterelim.
Çok teşekkür ederim

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri