Röle nedir neden direnç bağlanır.

yasincig

Üye
Merhaba arkadaşlar, değerli bilgilerinize ihtiyacım var. Yeni aldığım motosikletimin sis lambalarına bağlı rölesi bozuldu, 12 Volt 5 p 40A röle takılı.Eski sahibi bağlatmış. Kontaktan elektrik almış ve düğme takmış şimdi aynı röleden buldum bağlayacağım fakat 85 ile 86 pinleri arasına direnç bağlanmış eski sahibini aradım bilgisi yok röle yi elektronikçi bağladı ben anlamam dedi. Birde bu röleye bağlı 7.5 a sigorta bağlı. Şimdi aynı röleyi direnç olmadan bağlasam ne gibi sorun olur direncin görevi ne ? teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• IMG_7918.jpg
    IMG_7918.jpg
    517.8 KB · Görüntüleme: 90
  • 1.jpg
    1.jpg
    282.6 KB · Görüntüleme: 77
  • IMG_7916.jpg
    IMG_7916.jpg
    553.6 KB · Görüntüleme: 73
O direnc degil diyot. Ters enduksiyon ile anlik cok yuksek voltaj olusarak sisteme zarar vermeden voltaji sondurmeye yarar. Kutuplarina dikkat edin takarken

Arkadas aciklamis zaten. Roleyi tak da diyot takmasanda olur. Takarsan Daha iyi olur tabi.

Sorunuz yanlış, şöyle olmalıydı "röleye diyot hangi durumda bağlanır, amacı nedir (hangi amaçla - neyi korur)?". Video paylaşan arkadaş cevabı vermiş oldu.

Merhaba benim de röleler ile ilgili bir problemim var ,
Rölenin tetiklenme süresini nasıl ölçebiliriz yani sonuçta milisaniyeler içerisinde açıp kapatabiliyor röleler. Bunun için özel bir aygıt var mıdır? Bu ölçme işini yapabilen bir firma falan bulunabilir mi? Konuyla ilgili bilgisi olanlar cevap yazabilir mi lütfen?

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,915
Son üye
eylulllll33

Yeni konular

Geri