Prototip PCB Üretimi-SMD Dizgi

DrFreeman

Üye
Şemasını verdiğiniz bir devrenin çizimi, baskı devre yapımı, dizimi kısacası başından sonuna kadar olan süreçleri yapıp üzerine test için özel şartlarınız varsa testlerini de gerçekleştirip size hazır sunmaya çalıştığım kendi çapında bir atölyem mevcut. Bu tür ihtiyaçlarınız olduğunda benimle iletişime geçebilirsiniz.
Aşağıda kendi ar-ge sini başından sonuna atölyemde yaptığım örnek bir proje mevcut. Şu an tek taraflı pcb konusunda yardımcı olabiliyorum. Çift taraflı pcb konusunda ar-ge çalışmalarım devam ediyor. Başarıya ulaştığımda bu konuda da hizmet vermeye çalışacağım.

qqq.jpeg

PCB.jpeg

Aynı zamanda atölyede SMD dizgi cihazımla dizgi hizmeti de veriyorum.

DSC00037.JPG

Son düzenleme:
güzel insan, size başarılar diliyorum. cehaletimi mazur görün lütfen. SMD ile SMT arasındaki fark ne? bilmediğim için soruyorum. yardımcı olursanız mutlu olurum.

Abi SMT ingilizce Surface Mount Technology kelimelerinin baş harflerininin kısaltması. Yüzey Montaj Teknolojisi kısaltması.

Abi SMT ingilizce Surface Mount Technology kelimelerinin baş harflerininin kısaltması. Yüzey Montaj Teknolojisi kısaltması.
serkanım bilmediğim için sordum zaten. bilsem sorar mıyım? aaaaah ah ben o liseyi sekiz senede bitirmeyecektim.

güzel insan, size başarılar diliyorum. cehaletimi mazur görün lütfen. SMD ile SMT arasındaki fark ne? bilmediğim için soruyorum. yardımcı olursanız mutlu olurum.
Serkan abi benden önce konuyu açıkladı.
SMT bu işi yapan cihazların genel kategori ismi gibi birşey.
Dizgi makinesi, fırını, printeri hepsi bu gruba dahil.

sıkıntı yok ben artık arızalarımdan dolayı arama filan yapmıyorum, beni yoruyor çünkü. hani arkadaş SMD yerine SMT mi yazdı anlamında sordum. benim gibi eskiler için bazen bir harf, virgül, nokta çok şeyi değiştiriyor.. bana Türkçe ve edebiyat dersi veren öğretmenim 99 yaşında hala yaşıyor. ben yakında gebereceğim. ama acelem yok. bir kırk elli yıl daha başınızı ağrıtmak isterim. bana katlandığın için teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri