proteus komponent aktarımı

zulkarneyn

Üye
merhaba arkadaşlar
proteus 6 ares sürümünde tanımlanmış komponentler bulunmakta.proteus 7.1 sürümünü yüklediğimizde bu komponentleri nasıl kullanacağız....kütüphane aktarımı mı olması gerekişyor nasıl olacağı konusunda ilgisi olan paylaşabilirmi_?
şimdiden ilgilenen herkese selam ve teşkler....EEM

hiç komponent aktarımı yapmadım ama
file menüsünden import seçeneklerine baktın mı ?

hocam bu tek komponent değil ....daha öncesinde yapılan bütün komponentleri aktarmak istiyorum heryeere baktım library ye baktım ama olmadı ilgin için teşkler

6. sürümde library manager'i aç.

Create library komutuyla zulkarneyn.lib diye yeni bir kütüphane oluştur.

Library manager'de sol pencerede kopyalayacağın kütüphaneleri sırayla aç ve kılıfları sağ pencerede yeni oluşturduğun kütüphaneye kopyala.

labcenter klasörü altındaki library klasöründen zulkarneyn ile başlayan dosyaları bir yere kopyala.

7.1'i kurduktan sonra bu dosyaları bu kez yeni library klasörüne yapıştır.

Bu şekilde olması lazım.

Şöyle de olabilir:

6. versiyonda kullanmak istediğin kılıfları bir çizime (lyt) yan yana yerleştir ve dosyayı bir yere kaydet.

7. versiyonu kurduktan sonra bu dosyayı aç ve tek tek her kılıfa: sağ tıkla>make package>isim yer vs.seç > ok

Bu şekilde kılıflar tek tek kaydedilebilir.

merhaba tyildizak ben 6.0 ı kaldırmadan önce library yani kütüphaneyi tamamen kopyaladım ve kaldırıp 7.1 i kurdum burdan bi çözüm yolu bulabilrimiyiy<z yazdıklarında tamammen haklısın zükarneyn.lib oluşturmadım zaten sorunda orda ...teşkler

6. versiyonda sonradan eklediğin kılıflar muhtemelen userpkg.lib'dedir. Bunu yeni versiyondakiyle değiştirebilirsin.

Kılıfları bulamazsan tekrar başa dön yani 7.1'i kaldır,6.x'i kur ,elindeki yedeklediğin library klasörünü kullanarak önceki mesajımda tarif ettiklerimi uygula.

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri