proteus da display tarama yöntemi sorunu

tosun38

Üye
proteus da tarama yöntemi ile ikili 7sd i simülasyonu nu yapamadım sayıdan ziyade garip şekiller çıkıyo yzdğdm kodlarda bi sorun yok ama neden olmadı anlamadım

bi tavsiyeniz var mı arkadaşlar

kayan yazımı yapıyorsunuz ve dot displeyi ledlerden kendinizmi oluşturuyorsunuz?
Öyleyse:
1-ledler programda ilk hali analog moddadır bunun için elemanın üzerini çift tıklayıp dijital yapın daha sonra size kolaylık olsun diye dijital modda ayarladığınız bu elemanı kütüpheye baska bir isimle kaydediniz.(sorun büyük ihtimalle budur.
2-programdaki mcular ilk seçili halinde 1mhzde seçiilidirler bunun için mcunun üzerine çift tıklatıp 1MHz yanazan yeri 4 yapıyoruz(hız bakımındanda karakterler çıkmayabilir.
Dediklerimden herhangi birisi değilse devreni ve hex kodunu paylaş birde öyle bakalım

proteus 7 segmentte problem çıkarıyor ben onu problemi zamanlamadan kaynaklandığını okumuştum bir kitapta ama en kesin ve garanti yol erinmeyip breadboard üzerinde yapılan denemedir hem zevkli hemde öğretici pic yanarsada canın sağolsun aksiyonu ve adrenalini yeter:) kolay gelsin.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri