projeler hakkında bir sorum olucaktı??

KuRSuN06

Üye
merhaba arkadaşlar ben 2 yıldır elektrik işinde çalışıorum kalfa sayılırım avm yapıyoruz fakat benim hala şöyle bi sıkıntım var kabloları projeye göre çekiyoruz fakat ben projeyi elime aldıgımda projeden hiç bişey anlamıyorum ? sembolleri anlamıyorum projeye bakıyorum şu an nerdeyiz anlamıyorum ? geçen topraklama kablosu çektim projeye göre 9 tane 35 lik toprak kablosu çekilecekmişti projeye göre ben 11 tane çekmişim ;) benim bu projeden anlamam lazım yani bakınca neyin ne oldugunu nereye ne gideceğini öğrenmem lazım bu konuda ne yapabilirim ? yardımcı olursanız sevinirim...

megep dokümanları var; elektrik tesisatı döşenmesi diye internette arat ondan bilgi alabilirsin, ayrıca ustalara sorarsın anlamadığın yerleri o şekilde çözülür inşallah

Ben 1.sınıf proje yapan bir mühendistim ama hiç bir elektrik ustası projeye uymuyoru ama senin projeye bakman bile iyi birşey ayrıca topraklama hattı projede kesikli çizgilerle belirtilir.. Her prize her klimaya her buat'a ve her tabloya linye veya kolon ana kesitine uygun topraklama hattı çekilir..ve sonra bütün topraklama uçlarını temel topraklama barasında birleştirirsin...

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri