Proje okuma ve proje programları

Muti3

Üye
İyi günler hepinize kolay gelsin .

Proje okuma için nereden eğitim önerirsiniz ve proje çizim için piyasa da yaygın olan programlar nedir acaba ?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim 🙏

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi günler hepinize kolay gelsin .

Proje okuma için nereden eğitim önerirsiniz ve proje çizim için piyasa da yaygın olan programlar nedir acaba ?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim 🙏
Proje çizim için en popüler program tabii ki eplan . Ben onun yıllarca yerli muadili olan cofaso yu kullandım . İşimi çok bile gördü . Ama daha kapsamlı işlerde yetmeyebilir . Proje okuyabilmek için ilk önce projelerde kullanılan malzemelere aşina olmalısınız . Sembollerini zamanla çözersiniz . Sayfa takibini falan da zamanla kaparsınız . Çizmek biraz meşakkatli . Ona baya emek vermelisiniz .

Proje çizim için en popüler program tabii ki eplan . Ben onun yıllarca yerli muadili olan cofaso yu kullandım . İşimi çok bile gördü . Ama daha kapsamlı işlerde yetmeyebilir . Proje okuyabilmek için ilk önce projelerde kullanılan malzemelere aşina olmalısınız . Sembollerini zamanla çözersiniz . Sayfa takibini falan da zamanla kaparsınız . Çizmek biraz meşakkatli . Ona baya emek vermelisiniz .
Teşekkür ederim . Proje konusunda sembolleri genellikle göz aşinası olmaya çalışıyorum o konu üzerinde çalışıyorum . Peki genellikle Amerikan norm u kullanıyorlar diye biliyorum . Tüm sembolleri görebileceğim bir PDF var mı acaba ?

IMG_20231125_174918.jpg

Merhaba arkadaşlar burada cekilen akim 14 amper fakat secilen hat basi ve hat sonu cok yüksek nasil bir secim yapmis 25 amper kullanamaz miydik?

Çekilen akıma göre sigorta değeri belirlenir.Bu cevap değil tabii!
Benim merak ettiğim ADP nin talep gücünü nasıl buldu..

Peki bu sigorta belirlemenin bi kurali var mı? Hani buldugumuz akimin 2 katini secsek uygun olur mu ?
Acikcasi doğrusunu öğrenmek istiyorum bi cok proje inceledim fakat dogrusunu bulamadim🙂

Son düzenleme:
Evet var
P=1.73xİxVxcospf den i yi buluyorum fakat uygulamalarda cok yuksek sigorta degerleri seciliyor acikcasi bunu ne mantikla yapiyorlar cozemedim akim 14 amper cikiyor arkadaş sigortayi 40 amper seciyor 25 amper veya en kötu 32 amper secmesi gerekmez mi acikcasi cozemedim bunu

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri