Elektrik proje sembol PDF (Türkçe)

Muti3

Üye
İyi günler kolay gelsin .

Elektrik proje çizimlerinde kullanılan sembollerin PDF olarak elinde olan var mı ? Ama Türkçe olmasını rica ediyorum . İngilizce bende var ama çevirdiğim için pek iyi verim vermiyor .

Şimdiden teşekkür ederim 🙏

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Teşekkür ederim ama tam aradığım bu değil aslında . Otomasyon devrelerinde kullanılan malzeme sembolleri . Fototğaftaki gibi mesela ?
Otomatik kumanda sembolleri şeklinde aratın, Türk, Alman, Amerikan normlarına göre epeyce doküman görürsünüz. Pdf yapılacak kadar geniş içerikli değiller.

Otomatik kumanda sembolleri şeklinde aratın, Türk, Alman, Amerikan normlarına göre epeyce doküman görürsünüz. Pdf yapılacak kadar geniş içerikli değiller.
Tamamdır teşekkür ederim .
https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/proje-okuma-ve-proje-programları.145008/

Soruna cevap almışın zaten, başka öğrenmek istediğin nedir.

Her kumanda çizim proğramının kütüphanesınde semboller vardır, oradanda bakabilirsin.
Aldığım cevabı ben biliyorum zaten . Farkettiyseniz soruda da belirttim İngilizce diye ? Galiba siz soruyu tam anlayamadınız ?

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri