Prizlere Kaçak Akım Rölesi Olur mu ? ( Güncel )

İşte Nasıl Yapacağımı Bilmiyorum Direk Prizlere Yani :)
Olur mu diye sordunuz
Olur dedik yani :)
dediğim gibi proje sizin projeniz.
Nereye yerleştireceğinizi biliyorsunuzdur ki böyle bir soru sordunuz yani :)
Ben söylemek istemedim nereye koyacaksınız diye.
Çünkü böyle bir soru soran kişi mutlaka yeri de hesap etmiştir diye düşündüm :)

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Hocam önemli Yük'leri ayırsanız yeterli olur; Çamaşır Makinesi, Bulaşık Makinesi, Ani Su Isıtıcısı, Klima vb.

Fakat bunu yaparken Ana Pano'dan Tali Pano'ya doğru Dikey Seçiciliği sağlamanız gerekir, Tali Pano 1 adet ise burada bütün bağlantı zaten Paralel yapılır.

İşte Nasıl Yapacağımı Bilmiyorum Direk Prizlere Yani :)
Peki Elektrikçi misiniz?

Bu, ciddi anlamda uzmanlık isteyen bir iştir onu hatırlatalım. Ancak Uzman bir Elektrikçi'nin hesaplayıp tasarlayacağı bir iş. Buradan özet bilgi paylaşırız ama uygulamada daha bir sürü teferruatı vardır.:)

Fakat konu hakkındaki ilginiz takdire değer doğrusu. KAKŞ uygulaması ülkemizde henüz hak ettiği yerde değil.

Cevaplarınız İçin Teşekkürler,Saygılar...

prizlere kaçak akım koruma rölesi koymak istiyorsunuz !!!

linyeleriniz tek hat prizi destekliyor çalıştırıyorsa siğorta kutusuna koyun ( hatta kabloda sorun çıkarsa uğraşmassınız .)
prize koyarsarsanız hatta kabloda problem olursa uğraşırsınız .
birde tavsiyem nötr kesmeli siğorta kullanın .
bende bu kadar

Son düzenleme:
Bu tür prizler var zaten..bu prizlerin kaçak akım değeri 10 mA.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri