priz ve lamba nötürü ortak olurmu

S.a sorum şu olacak.bir buat icerisinde bulunan kırmızı,mavi vede sari yesil kablo renkleri var.bunlar priz ler icin enfazla 6 adet baladim.aynı buata siyah renk lamba fazi cektim..yalniz lambanin noturunude buatta bulunan mavi( priz ) noturune ortak yaptim.yani buatin icindeki, mavi renk kablo noturu, hemm lamba hemde prize baglı..lambaya ayri notr cekmedim ..sakincasi olurmu....

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
başka türlü nasıl oluyor ki:)

Forumda okuduğum bir yazi vardi...lamba hattinın notru ayrı cekilirse daha saglam olur diyor..

Nedeni ise güclü cihazlarin donusu noturden olacsgi icin lamba hattida etkilenir diyor...

@ismail_yilmaz61 güçlü cihazlar dediğin anda zaten cihazin gücüne göre kablo kesiti çekildiği için Nötr kısımlari ayri olur. Özellikle ev tesisatlarinda; Klima, buzdolabi,çamair ve bulasik makinesi,fırin gibi çihazlara ayri ayri linye ceker direk hattı sikorta kutusu ile muhattap olur.
Sonucta notr ordak olur.
Yüklü cihaz konusunda nötr bilginisini yanlış algilama. KOlay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,615
Kullanıcılar
450,618
Son üye
FerasFx

Yeni konular

Geri