Pres Kazan Olmayan Çamaşır Makineleri

Kerem010

Üye
Merhaba. Pres kazan olmayan bir çamaşır makinesi alacağım. Pres kazan olmasını istemiyorum çünkü ileride bir arıza durumunda uğraştıracak hem de bana göre bu bir kalitesizlik belirtisi. Miele düşündüm ama ona da plastik kazan diyenler var. Bütçem 40k’ya kadar.

Merhaba. Pres kazan olmayan bir çamaşır makinesi alacağım. Pres kazan olmasını istemiyorum çünkü ileride bir arıza durumunda uğraştıracak hem de bana göre bu bir kalitesizlik belirtisi. Miele düşündüm ama ona da plastik kazan diyenler var. Bütçem 40k’ya kadar.
Marka farketmeksizin tüm makinelerin kazanı plastik,tamburu paslanmaz çeliktir.Miele parçaları pahalı olan bir markadır ve neredeyse artık tüm makine kazanları preslidir.

Marka farketmeksizin tüm makinelerin kazanı plastik,tamburu paslanmaz çeliktir.Miele parçaları pahalı olan bir markadır ve neredeyse artık tüm makine kazanları preslidir.
Yok hocam miele de çelik çoğu modelde. Ama hangileri bilmiyorum. Direct drive motor teknolojisi o farklı bir şey.

bizim buraların suyu oldukça kireçli, 2 tane çamaşır makinesi yedim, en son direkt drive makine aldım 7 kg. hala eşek gibi çalışıyor ve genelde yada ben aldığımda 10 yıl motor garantisi veriyor. yada benim aldığım marka.

LG ve Samsung kullanıyor onu çoğunlukla
Tabii ki eski kalite yok ama almışken iyi bir sey olsun diyorum. Direct drive yeni bir teknolojiymiş gibi gösteriliyor ama baktığım kadarıyla bosch 1990-2000 yılları arasında bunun hakkında oldukça çalışma yapmış fakat verimli olmayacağını anlayınca rafa kaldırmış. Hatta patent başvuruları da vardı.

zevkler ve renkler tartışılmaz. tercihler de öyle.

İlla miele olmak zorunda değil. Pres kazan olmasın yeterli

yav kusura bakmayın istemeden konuya dahil oldum çamaşır makinesi kalitesinden cinsinden anlamam ben ama bosh marka bir makinem var her yeri çelik 35 yıldır tak demedi alman imalatı . şimdi ben bu makinesinin yenisini almayı düşünüyordum . çokta seviyorum makinemi. geçen sene ölesine Bakım olsun deye motorunu birde kayışını almanyadan getirtip değiştirmişlerdi. ha adamlar istemedi ben istedim . makineyi yenilesinler deye birde devir daim pompası... ama geçenlerde tedaş yanlış ek yapmışmı faz nötremi değmiş bilmem artık ne olduysa bu kart hasarlanmış binadada bir çok aygıt siz sağ ben selamet nesem mesele o değil şimdi kartı değiştirip makineyi yaptırıyımmı yoksa acaba yenisinimi alım .. yani çelik kazan olduğu için iyimi? hepsi plastik derken kasıt ne burda ? birden ölesine çabucak düşündüm

youtubeden izledim bende bu arıza tamir yöntemi bana pek sağlıklı gelmedi böle acaip tamir şeklidemi varmış
https://www.google.com/search?q=pre...ate=ive&vld=cid:45c1d8ea,vid:XM00yRifYhU,st:0

Son düzenleme:
Yeni makinelerin çoğunda hem maliyetten hem de daha kompakt olsun hem de bozulduğu zaman hurdaya ayrısın diye pres kazan kullanılıyor.
O kadar yenileme masrafı yapılmışken karta absürt fiyatlar istenmiyorsa olabilir aslında. Tabi baska yerlere zarar gelmediğinden emin olmak gerekir.

Pres kazan demek hem kazanın dış yuvası plastik hem de bu plastik yuva fabrikada sıcak yapıştırma İle yapıştırılıyor.
2D252412-8E7D-46D3-A804-B7EBD1FCF328.png

Pres kazan bu oluyor

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri