Power supply e akü bağlama

SerdarElk

Üye
vn4oYm.jpg
Arkadaşlar elime resimdeki power supply ve beraberinde 2 adet 12V 7A akü geldi bunun hakkında bilgisi olan bana bağlantı şeklini ve çalışma prensibini anlatabilir mi

Şarz için kullanacaksanız dikkatli olun akım yüksek olursa bataryalarınızın kısa sürede ömrü biter. Uygun seri direnç ile akımı sınırlayın.

Evet ups yapmayı istiyorum ama bağlantı şekli nasıl olmalıdır daha detaylı anlatabilirseniz memnun olurum

bu inverter değil güç kaynağı, bağlantı akü şarzı için yapılmıştır ama sakıncalı voltajı ısınmasını takip etmek gerek!

Yanlış anlamadıysam en başta özür dileyeyim ama,

Resimdeki gibi bir smps daha önce görmedim. Bildiğim smps lerde çıkış + ve - den oluşur.

Bu smps de B+ ve B- uçları var. Ve Sol üst köşede reset butonu var. Bu resimde gördüğümüz ürün anlayabildiğim kadarıyla hem akü şarj edebiliyor hemde elektrik kesildiğinde aküden sistemi besleyebiliyor gibi anladım.

Bu noktada akü bağlantısı yukarıda bahsettiğim gibi ise zaten resimde barız görünüyor. smps in batarya çıkış uçları 4 ve - yönlerine dikkat ederek akünüze bağladığınızda sorunsuz kullanabilirsiniz.

Eğer bu smps elinizde mevcut ise etiket kısmının marka model olan yerin resmini çekip eklerseniz modelden ilerleyrek nasıl bir ürün olduğunu öğrenebiliriz.

Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,435
Kullanıcılar
450,361
Son üye
trise

Yeni konular

Geri