power çalışıyor anakart çalışmıyor ?

zelio87

Üye
selamlar,
bilgisayarımın açma düğmesine bastıgımda power supley calısıyor ve 5v 12v cıkışları veriyor, fakat ekran gelmiyor sanırım anakart çalışmıyor,anakartın altında kücük bir yeşil led var oda yanıyor.
Anakart 478 pin p4 1700 işlemci var
sorun ne olabilir acaba??

ikinci sorum: anakartın üzerinde pil olmasa ne olur ?

yardımlarınızı bekliyorum.

Sözünü ettiğin pil bios pili.O olmazsa anakartı enerjilendiremzsin.Ayrıca sana kötü bir haberim var .Aynı durum bir sene önce asus anakartımın başına gelmişti.Konulan teşhis anakartın yandığı yönündeydi.Çöpe gitti.

Büyük bir ihtimal anakartının cpu besleme katında bir sorun vardır. Bahsettiğin 478 pin anakartın yenisini bulamasanda çok uygun fiyata ikinci elini bulabilirsin. Sistemi kullanmaya devam edeceksen temiz bir ikinci el anakart bulmanı öneririm.

Büyük bir ihtimal anakartının cpu besleme katında bir sorun vardır. Bahsettiğin 478 pin anakartın yenisini bulamasanda çok uygun fiyata ikinci elini bulabilirsin. Sistemi kullanmaya devam edeceksen temiz bir ikinci el anakart bulmanı öneririm.
arkadaşa katılıyorum ama ekrana görüntü gelmemesinin nedeni işlemci yanmış olabilir veya ekran kartında sorun çıkmış olabilir, eğer açılışta uyarı sesi vermiyorsa büyük bi ihtimal hata işlemcide başka uyumlu bir anakartta denemeni tavsiye ederim...

bios pili olmasada anakart çalışır besleme katındaki transistörler yandı ise açılmaz bulabilirsen ve transistörleri değiştirirsen... o anakart çalışır...

anakarttan biip diye uyarı sesi gelmiyor.anakrtı değişip deneyim napalım..

kardeş boşa uğraşma ekran kopmle gelmiyor ise bilgisayarını fişten çek bios pilini sök saten yok diosun ve rammi sök bilgisayarın açma tuşuna basss bilgisayar fişte takılı değilken açma tuşuna bas yani içinde kondenserlerde kalan elektriğik akımlarını boşaltmak için ve yeniden bios bilini ramini tak çalıştır ramlarin anakartla uyuşmadığından yapıyor bende bilisayarımın kasasını temizlerken söküyorum iki ram var yerleri bile değişse aynısını bende yapıyor bi kaç kişininkide böyle olmuştu bu şekilde çözdüm hariçi ekran kartın varsa anakattan ayrı onuda sök derim bu işlemleri yaparken onada göz atarsın hemde varmı üztünde bişey lehim hatası gibi bunu yap benim yaptığı pclerde yüzde yüz çalıştırdım nerden baksan 5 tane yapmıştırım komşularımızın olsun akrabamızın olsun

bende aynı durum olmuştu.ekramna görüntü gelmeyince ekren kartından sandım.daha sonra komple ramini ekran kartını işlemciyi söküp tekrar takdım pc çalıştı.sorun büyük bi ihitimalle işlemcideydi çünkü dğer kartları çıkarıp takdığım da hiç bir sonuç vermezken işlemciyi yuvasından çıkarıp takdım pc çalıştı

btünü kartları çıkartıp tekrardan tak özellikle işlemciyi bir kontrol et.

Forum istatistikleri

Konular
128,235
Kullanıcılar
450,035
Son üye
Cosmos54

Yeni konular

Geri