Potansiyometre değişimi

Cihazın şuanki resimlerini paylaşıyorum. Herhangi bir sorun gözüküyorsa bildirirseniz sevinirim.

Wordden basit bir şema gibi birşey hazırlayıp bilgisayar etiketine çıkarttım. Etiketi cihaza yapıştırdım. Uygun yerlere delikler açıp jakları ve potansiyometreyi yerleştirdim. Henüz yerleştirmediğim bir jak yeri daha var. (elimde jak olmadığı için şuan direk kablo ile bağlı)

mLqAJR.jpg

Cihazın içi:
EJQ9yA.jpg

Bunlar da potansiyometrenin bağlanmış hali.
jnzbQr.jpg

2ZvzEq.jpg

Selam,
Anten kablosu mutlaka blendajlı kablo olmalı Tv anten kablosu bile olur, kesinlikle değiştirin. Çünki anten kablosu ile potansiyometre kablosu birbirine çok yakın. Birbirlerini olumsuz etkilerler.

Ses ayarı için kullandığınız kablolar normal kablo ve hoparlör/çıkış hattı kablolarına çok yakın. Hoparlör kabloları ses ayarında kullandığınız potansiyometre hattını/ ( aynı zamanda güç katı girişi olur) etkileyecek ve hışırtıya sebeb olacaktır.

Anfi soketine bağlanan kablo blendajlı öyle bir kablo edinin ve pot kablosunu değiştirin derim. 3 canlı bir blendajlı kablo olucak blendaj gnd hattına (-) ye bağlanıcak.

Kartların monte edildiği saç levhaya eğer GND bağlanmamışsa bir gnd hattı bağlamanız hışırtıya önlem olacaktır.

Kolay gelsin.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,349
Kullanıcılar
450,194
Son üye
akocatas

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri