PM-800 Enerji Analizörü

krcsamet28

Katılımcı Üye
Herkese kolay gelsin.
Arkadaşlar, 3 adet generator çıkış hücremiz var, bu hücreler üzerinde ise schneider PM-800 enerji analizörü var. Biz saatlik brüt üretimi almak istiyoruz. Cihazın tüm ayarlarını kendim kontrol ettim, herhangi bir sıkıntı yok. Schneider PM-800 analizöründen aldığımız saatlik üretim değerleri (Wh) ne kadar doğrudur. Bu değere güvenebilir miyiz?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
PM 800 serisi 5-6 çeşittir.Klasları farklı ol-
ması gerekir.Enerji santralları için cl:0,1
olmalı.Klas öyle ise,ölçüm sonuçlarına gü-
venebilirsiniz.

Teşekkürler cevabınız için.
Analizor üzerinde class değeri yazmıyor.
Normalde General Elektrik G30 generator koruma rölesinden brüt üretimi alıyorduk ancak bağlantı kopması vs. nedenlerden dolayı değerler yanlış çıkıyordu. Bu sebeple mecburen enerji analizöründen modbus ile saatlik üretim miktarını (Wh) okumak zorunda kaldık. Şimdilik değerler doğru gibi görünüyor. Değerlerin doğruluğu net olarak ay sonu anlaşılacak.

Ölçü aleti üzerinde yazmaz.Schneider fi-
yat listesindeki bilgilerden veya PM800
kaç ise,google araştırmasından sınıfını bulabilirsiniz.Tabi,akım trafosu klaslarıda
ona uygun olmalı.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Geri