PLC ye nereden başlamalı

cnknplt

Üye
Merhabalar internette dolaştım ama bire bir bir yazışma olmadan soracağım şeyi anlamak zor oluyor.
PLC ye tam olarak nereden başlamalı, hangi programı takip etmeli ve ne şekilde ilerlemem bana bir fayda sağlar.

Bilgi sahibi olanlardan ricam bana bir yol göstermeleri...

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
plc için otomatik kumanda bilgin olması,röle mantiği,kontak kullanmı gibi ön bilgilerin olması lazım.Daha sonra ladder diagramda kullanılan komutları ezberlemen ne aanlama geldiği ne işe yaradığı kavraman gerekiyor.zor değil sürekli çalışman tekrarlamam gerekir.

plc öle zor bişi değil aman aman bişi değil . ama önce temel öğrenmelisin. 2li ve sekizli sayma sistemini iyice çalış önce sonra byte nedir ? word nedir? pointer nedir ? bunları iyice belle sonra konuşlaım

..pratik yapmadan bir yere kadar..
plc almaya kalksan bir dünya para..
en iyisi çalıştığın yerde olacak..

Gmt marka plc firmasinin ucretsiz egitimlerine katilabilirsin ayrica meslek liselerinin aksam kurslari var ucretsiz onlara katilabilirsin

Forumda birçok kaynak var aslında. Deltanın programları ücretsiz PLC ye de gerek yok simulasyon yaparak çalışabiliyorsunuz.

o kadarını anlamam ben araba sürmesini öğrenmek istiyorsan koltuğa oturacaksın duvara ağaca bir yere çarpacaksın. yada atariden devam . maliyetsiz .... ha serçemi bulursun mercedesmi alırsın olmadı ödünçmü bulursun o senin bileceğin bişi

Forum istatistikleri

Konular
128,098
Kullanıcılar
449,798
Son üye
jsons

Yeni konular

Geri