PLC ve kumanda devresi için ups kullanma hk.?

otisabi

Üye
genelde bir makinenin besleme git gellerinde etkilenmemesi için tüm makine büyük bir ups ile besleniyor.
makinenin kısa süreli duruşu çok önemli değilse sadece plcnin ve bus hattının arızaya geçmesini engellemek için sadece bu kısmı küçük bir ups ile beslemek mantıklı olur mu. böyle bir uygulama gördünüz mü?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
evet mantıklı ben bir projemde yaptım ve netice verdi. sitemde plc ve pc vardı verileri kayıt etmek için çok işimize yaradı

Evet bende yapmıştım, kumanda kısmını, OP leri ve 1.Kw hidrolik motoru besleyecek UPS koymuştum, tavsiyem UPS devreye girince(giriş enerjisi kesildiğinde) UPS üzerindeki kontak çıkış bilgisini(bu kontak bilgisi opsiyonel olabiliyor konuşman lazım UPS çiyle) PLC ye girerek makinayı belirli bir konuma PLC yazılımla alabilirsin hidrolik motoru kapama gibi ve ekrana gerekli uyarıları çıkarabilirsin...
Kolay gelsin...

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,605
Kullanıcılar
450,606
Son üye
csancar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri