plc simulator hata veriyor

titan66

Üye
arkadaşlar plc ye yeni başladım.Bi uygulama yapmaya çalıştım ama aşağıdaki hatayı verdi. microwin 2.0 kullanıyorum.simulatordemı bi hata ver bilgilendirirseniz sevinirim...

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Eğer s7-200 simülatöründen bahsediyorsan bu simülatör 2.0 programlarına uygun değil. Ya 3.2 ya da 4.0 kullanman gerekli, kolay gelsin...

Volkan ÖZURUL
Elk.Elkn.Tek.Öğrt.
Demirtaşpaşa EML/Bursa

hocamın soyledıgı dogru ama v 3.2yı kullanırsan ılerı sewıyeye geldıgınde daha cok ısıne yarar v.4 bazen zamanları yakalayamıyor ama senın problemın o degıl sen fıle menusunden save komutu ıle c ye kayıt ettıgın ıcın boyle bır sorun oluyor ....
once file menusunden export secenegınden awl uzantılı kayıt te sonra save den c ye kayıt et program yukle kısmında ıse awl uzantılı dosyayı sımılasyona ekle kolay gele

haklısın mehmed ersoy arkadaşım simulatör awl dosyaları ile çalışıyor. Bir de bazı fonksiyonları kullanamıyorsun dikkat etmek gerekir, simulatörün help menüsünden web sitesinin adresi olacak orada hangi komutları desteklediği verilmiş. kolay gelsin.

Üst versiyonu indirdim sorun kalmadı ilginize teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri