plc s7200- s7300 eğitiminin kolay yolu

egitim veriyorum derken biraz daha ayrıntılı olursan seviniriz

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
arakadaşım açık konuşmak her zaman iyidir ücretlimi veriyosun?veya veriyosan ne kadar?

hata yapmadan demiyelim ona uğraşmadan desek daha mantıklı olur.
benim bulunduğum şehirde boyle bir kursu verecek yer yok. şartlar neye zorladıysa onu kullanmak öğrenmenin en basit yolu olur.
ben s7200 eğitimi aldım. eğitimin %95 i sadece konu anlatımıyla geçti çok az bir kısmıyla uygulama gorduk asıl onemli olan blogları kullanabilmek.

Merhaba arkadaşlar:
Öncelikle eğitim konusu çok önemli bildiklerimizi ve yeni öğrendiklerimizi insanlara sunmak gelişirken geliştirmek herzaman benim isteğim olmuştur.
Çeşitli sitelerde çeşitlikonularda video eğitimler hazırlayıp insanlara ulaşmasını sağadım.Bir süre serbest olarak web tasarım işleri yaptım.

Şimdi mesleğim ve yaptığım işler üzerine insanlara yardımcı olmak isteyerek bir site oluşturmaya başladım.Her gün güncellemeyeve yeni konular eklemeye devamediyorum.

Cimon,siemens,telemecanique,omron,abb ve diğer tüm kullandığım ürünlerin eğitimlerini ve gerçekleştirdiğim makine projelerini sizlere sunuyorum.

İlk önce ücretli üyelikmi yapsam diye düşündüm ama sonra tüm dileyenler ulaşın ve birlikte gelişelim diye vazgeçtim..

İleriki dönemlerde amacım demo setler yaparak video çekimler ve sesli anlatımlarla sizlere yardımcı olmak.Bu amaçla yakında sitemde bana nasılyardımcı olabileceğinizi anlatacağım.

Sitemi inceleyip bana eksik veya güzel yönlerini bildirirseniz sevinirim

Saygılarımla

ORHAN TARIKCI
Elektrik-Elektronik Mühendisi

Moderatör tarafında düzenlendi:
slm makcarty deneyimimi seninle paylaşmak isterim belki sanada yol gösterir.ben kayseride bi kursa gittim zaten kayseride bunun kursunu veren bi yer var.Hocası çok iii biliyo fakat kurs saati içerisinde öğretebilecekleri sınırlıydı.Yani plc anlatıp uygulamaya geçene kadar kursun yarısından çoğu gitti 3-5 de uygulama yaptık.Kurs bittikten sonra bakmayanlar unuttu zaten.Ama ben devam ettim.Kitaplar aldım.Yaklaşık 6 aydırda her boş vaktimde çalışıyorum plc simulatör ile.İlk durumuma göre baya bi ilerledim.Şimdide bir plc alıp kendi eğitim setimi yapcam.Bitirme ödevinide plc den yapmayı düşünüyorum.

Benim tavsiyem kötü de olsa bi kursa git ve daha sonra mantığını anladıktan sonrada kendin devamlı çalış.Seneye bu zmanlar forumdaki bütün plc sorunlarını çözüyo olursun.

slm makcarty deneyimimi seninle paylaşmak isterim belki sanada yol gösterir.ben kayseride bi kursa gittim zaten kayseride bunun kursunu veren bi yer var.Hocası çok iii biliyo fakat kurs saati içerisinde öğretebilecekleri sınırlıydı.Yani plc anlatıp uygulamaya geçene kadar kursun yarısından çoğu gitti 3-5 de uygulama yaptık.Kurs bittikten sonra bakmayanlar unuttu zaten.Ama ben devam ettim.Kitaplar aldım.Yaklaşık 6 aydırda her boş vaktimde çalışıyorum plc simulatör ile.İlk durumuma göre baya bi ilerledim.Şimdide bir plc alıp kendi eğitim setimi yapcam.Bitirme ödevinide plc den yapmayı düşünüyorum.

Benim tavsiyem kötü de olsa bi kursa git ve daha sonra mantığını anladıktan sonrada kendin devamlı çalış.Seneye bu zmanlar forumdaki bütün plc sorunlarını çözüyo olursun.
evet aynen sana katılıyorum. konuları tekrarlamak çok onemli her çalıştıgında kendine birşeyler kattığını anlıyorsun. işyerinden logo cihazını aldım. yaklasık bir aydır cihaz bende. logoya baslamadan once sıfırdım ama şimdi logo uzerinde yapamayacagım kumanda sorusu yok diyebilirim. logoyla az işim kaldı işim bittikten sonra s7200 e el atacagım konu ile ilğili cevap yazan ve yardımcı olmaya çalışan arkadaslara teşekur ederim.en kısa zamanda onlardan bilgi almak için rahatsız edeceğim. logo bana ait olmadıgı için ve sınırlı gun içinde bende kalacagı için sadece logoyla ilgileniyorum. ama s7200 ve300 de ileri seviyeye gelmek her zaman hayalim oldu.

kendi öğrencilerime yardımcı olması için hazırladığım videolar, yardımcı olabilir. Ayrıca msn üzerinden canlı uygulama örneği denememiz olmuştu. Şu anda bu konu ile çalışıyoruz. AB nin internet üzerinden ders verilmesi önem verdiği konulardan biri. Kolay gelsin.
(Videolar exe formatındadır her hangi bir yazılıma ihtiyaç yoktur)
S7-200 uygulama videoları

Volkan ÖZURUL
Elk.Elkn.Tek.Öğrt.
Demirtaşpaşa EML/Bursa

hocam paylaşım ve emeğiniz için teşekkürler.Ben daha çok s7-300 ü öğrenmek istiyorum.İlk başlangıçta step-7 içindeki simülasyonla mı?Yoksa birebir plc üzerinde çalışmak mı?Daha faydalı olur

s7 300 ün içerisinde simulasyon programı var. yaptığınız projeyi plc gibi çalıştırıp kontroledebilirsiniz.

boyluposlu arkadaşım, benim önerim cihazı tanımak ve programlama mantığını kavrayabilmek için önce uygulamalı bir kurs görmelisin. daha sonra biraz daha ileri seviye için simulasyon kullanabilirsin. ama s7-200 simulasyonu bazı komutları desteklemiyor, s7-300 için simulasyonunu tam olarak kullanabilirsin sana kalmış. ayrıca s7-300 cihaz olarak da oldukça pahalı.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri