plc s7200- s7300 eğitiminin kolay yolu

Merhaba arkadaşlar,ben bu fikire katılıyorum net üzerinden şimdi nasıl bir bilgi paylaşabiliyorsak bunun olmasıda imkansız değildir,Hiç yoktan canlı olmasa bile videolu anlatımların kazandıracağı fikirler ve ortak düşünceler uygulamalı olmasa bile daha geniş açıdan görmek olacaktır.çünki hepimizin bilgisi,iyiler paylaştıkça ve birlikte güzeldirsaygılar

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
internetten plc öğrenmek diye bişey yoktur bence... neden diye sorarsanız
önce s7200 ve s7300 e ait sitede çok manuel var onları okuyup önce bu işi yapıp yapamıyacağınızı test edin daha sonra bu cihazlara ait programları edinin daha sonra bu cihazların kurulumu hakkında bilgi sahibi olunca bu işe başlayın.. çünkü ben çok insan tanıyorum cihazları tanımadan bir çok para döküp öğrenmek amacı ile plc alıyorlar ve test yapalım derken cihazları katlediyorlar.. Bu öğrenmek istediğiniz PLC lerin simülasyon programları var önce onu deneyin ve uğraşıp yaptığınız programları bu forumda yayınlayın ve bu işte uzman olan ustadlar sizi yönlendirsin bence bu şekilde daha hızlı ve çabuk yol alırsınız..

örnek vereyim ben size bir Lojik hazırlasam size ne faydası var çünkü onu ben hazırladım önemli olan sizin yaptıklarınız..,

Kolaygelsin...

internetten plc öğrenmek diye bişey yoktur
örnek vereyim ben size bir Lojik hazırlasam size ne faydası var çünkü onu ben hazırladım önemli olan sizin yaptıklarınız..,

Kolaygelsin...

burda plc ile ilgili bu bilgilerin paylaşımıda yanlış acaba??? örnek bir programı yazım aşamalarını video olarak hazırlanıp yayınlamak daha iyi olmaz mı?

abi siemensin product support sayyfasında demonstrain şeçenegini istedigin konu baslıgı için ve videolu anlatımları gör benim işime yaradı

s7 300 le yazilim yapmak icin teknik destege ihtiyacim var plc ve bilgisayar masamda
mesencer vasitasi ile yardim alip yazilim yapabilirmiyim

ben siemens a.ş de stajyer olarak çalışıyorumm.siemensin kendi plc eğitim merkezi var ama bu cdleri filan ücretsiz vermiyolar

Çizgi tagem (Çizgi TAGEM) diye bir site var, mikroişlemciler dsp fpga vhdl benzeri donanım programlama kurslarını online olarak veriyorlar.

Hatta online labaratuar imkanları var, uzaktan oradaki donanımlara bağlanabiliyorsunuz.

Bildiğim kadarıyla bu sitenin plc eğitimleri yok, ama konuşulup talep edilebilir bence.

Çünkü mikroişlemciye göre plc biraz daha kolay kaçıyor onun yanında...

plc eğititimini uzun soluklu bastan sona 200 veya 300 ün videolu anlatımı varmı? bilen arkadaş varsa paylaşırsa sevinirim.
geçenlenlerde ingilizce dil kursu veren bir siteye girdim. hem kendi sınıflarında hemde internet uzerinden dil kursu veriyorlar.internet uzerinden hocayla birebir konuşuyor sorular sorabiliyorsun.kullandıkları program sayesinde hocanın her hareketini takip edebiliyosun. sınafta olmandan farklı olasada dershaneye gitmene gerek kalmadan ingilizce ogrenmenin zahmetsiz yolu. ozellikle yol problemi ve iş problemi olanlar için çok iyi. fiyatıda uygun. ne kadar faydalı olur onuda bilemem. internet uzerinden dil kursu alan arkadaşlar varsa goruslerini paylaşırlarsa yol çok iyi olur.
sorum şu: internett uzerinden plc kursu veren varmı? internet ortamından plc kursu verilebilirmi? goruslerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,974
Son üye
umitseyhan

Yeni konular

Geri