plc s7.200 egitim seti

turgayatik

Üye
plc s7.200 egitim seti almak istiyorum plc yı ogrenmek ıcın uygulamalı ogrenmek daha mantıklı olur dıye dusunuyorum,egıtım setlerı s7.200 lerde 212 verılıyor ben 214 dunu ıstıyorum daha mantıklı gelıyor gırıs ve cıkıslar daha fazla ve analog ozellıklerı.214 olanı egıtım setı harıcı alsam lısans olması sartmı acaba bılgısı olan varmı.yada bana egtım setı almıs arkadasların yardımcı olurlarsa cok sevınırım

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
turgayatik arkadaşım,
Aşağıdaki linkte Siemens Eğitim sitesindeki eğitim setiyle ilgili bilgi var. Ekstra eğitimde veriyorlar sanırım. Linkten incelersin.

http://www.siemens.com.tr/web/455,1...ain_endustri_egitimleri/ust_menu/promosyonlar

Cpu olarak CPU 222 kullanılıyor. CPU 224'lerde analog giriş çıkış yok. CPU 224XP modelinde var. Oda normal CPU 224'e göre daha pahalı. Cpu 222, 224 ve 224XP'ye ait Dijital ve Anolog Input / Output sayıları aşağıda:
CPU 222 = 8DI/6DO
CPU 224 = 14DI/10DO
CPU 224XP = 14DI/10DO/2AI/1AO

Eğitim setlerinde lisans gibi bir zorunluluk yok. Her parçayı (cpu, power supply, buton, switch, lamba) kendin alıp kendine göre bir eğitim seti yapabilirsin. Normal eğitim setlerinin çantaları falan oluyor, daha derli toplu tabiki. Sofware'in lisanslı olması gerekli ama heryerde S7-200 Microwin software'i var. Sitedede 4.0 versiyonu gözüme çarpmıştı.
İki alternatifi fiyat ve özellik olarak kıyaslayıp kendine göre en uygununu seçersin. İyi günler. :)

tsk arkadasım gercekten katkından.lısansı bulamassam sorun yasaya bılırım.rıske sokmak ıstemıyorum aslında egıtım setı daha garantı gorunuyo.egıtım setınde 222 verıyolar ben 224 ıstıyorum aslında ama onu da tek almak gerek oda lısans falan muahabbetı cıkar dıye korkuyorum sorun olmasın hem egıtım setınde kıtap falanda verılıyo
ogrenmem ıcın daha avantajlı olmazmı

Cpu'lar için lisans gerekmiyor. Dediğin gibi eğitim setinde kitap ve dökümantasyon avantajın var.

Forumda bir araştır istersen S7-200 türkçe pdf döküman olması gerekli. Güzel bir döküman. Bulamazsan yardımcı olurum.

Adiac arkadaşa katılıyorum.

siemensi fazla zengin etmeye gerek yok.

simatic s7-200, cpu 222 compact unit, dc power supply 8
di dc/6 do dc 4 kb code/2 kb data, profibus dp
extendabl--------------------------------------------------------------------------------------209euro

simatic s7-200, cpu 222 compact unit, ac power supply 8
di dc/6 do relay 4 kb code/2 kb data, profibus dp
extendable------------------------------------------------------------------------------------225 euro

al birini kur kendi setini,

set kurma işinide fazla gözünde abartmaya gerek yok.

gerekirse yollarım bağlantı şemalarını...

Bende çok az süre eğitim amaçlı kullanılmış temiz aşağıdaki malzemeler var.
S7-224 xp 14 DI DC/10 DO DC/2AI, 1AO DC (214-2AD23-0XB0) CPU
PLC ile PC arası bağlantı kablosu (USB/PPI cable, programlama için)
Güç kaynağı
Analog sinyal girişi için digital potansiyometre
Analog sinyal çıkışını ölçmek için programlanabilir digital gösterge
Otomatik sigorta ve test butonları olan komple çalışma düzeneği
Takım halinde Fiyat:1.200.-YTL

[email protected]
GSM: 0 532 314 3632

ArkadaŞlar s7 200 un csf modunda komutlari anlatan bİr aciklamaniz varmi yada bİr turkÇe katolag

arkadaslar siemenste egitim seti satıyor bence incelemekte fayda var:
---Simatic S7-200 PLC Eğitim Promosyon Paketi----
1 adet S7-200 Eğitim seti (CPU 222)
1 adet giriş (input) simülatör switch takımı (PLC'ye giriş sinyali vermek için)
Bir kişi için 2 günlük uygulama kursu
Kurs sonunda "KURS KATILIM SERTİFİKASI"

Fiyatı: 409,-EURO (Fiyata KDV dahil değildir)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,391
Kullanıcılar
450,277
Son üye
Hzomero

Yeni konular

Geri