plc odevı

mrb arkadaslar bu kurt bogazı barajının pompalarının calısma sıstemıdır once bu konuyu sordum ama anlatamadım ark sonra kendım cozmeye ugrastım ama olmadı cok fena karıstı :.sıstemde 5 adet pompa var ve 5 adette lımıt sıvıcı var.bular sırayla en az calısan olarak 10 ar sanıye arayla calısacaklar ve bunlar calısırken herpompanın yanı motarun temıgı atınca en az calısmıs dıger pompa devreye gırecek sekılde yazılacak 1: su 1 ıncı lımıt sıvıcıne geldıgınde oncelık verdıgımız 5 pompadan 1 tanesı mesala 1incı pompa calısmaya baslayacak 10sn sonra dıger pompa bu boyle devam edecek 2: su sevıyesı 2 ıncı lımıt sıvıcıne degdıgınde en az calısan 2 pompa calısacak 10 san sonra en az calısan ıkı pompa calısacak bunlar sırayla 10 ar sanıye aralıklarla calısacak 3 uncu lımıt sıvıcıne gelene kadar su 3 uncu lımıt sıvıcıne geldıgınde su en aza calısan 3 pompa calısacak 10 sn sonra yıne ıcınden en calısan 3 pompayı bulacak boyle sırayla 10 ar sn ye aralıklar la calısacak 4 ve 5 ıncı pompalarda bu sekılde calısacak ama bu pompalar calısırken termıklerı atabılır buna gore yazılacak ladder yardımcı olursanız sevınırım

Forum istatistikleri

Konular
128,360
Kullanıcılar
450,230
Son üye
sercankars

Yeni konular

Geri