PLC ile asenkron motor kontrolü

pygmalion

Üye
arkadaşlar açıkçası konu ile ilgili hiç bir fikrim yok fakat bitirme tezi olarak plc ile asenkron motor kontrolü yapmam gerekiyor nereden başlamalıyım nelere ihtiyacım var plc programlama dışında neler bilmem gerekiyor herhangi bir sürücüye elektronik karta ihtiyacım varmı bu konularda yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden herkese teşekkürler...

Ben olsam böyle bir uygulamayı tez olarak kabul etmezdim.Hergün yapılan bir uygulamanın 4 sene sonunda bir tez olarak öne sürülmesi bence yanlış olur.Teknik eğitim veren birimlerin daha yenilikçi tezler üzerine çalışması gerekmektedir.

Saygılarımla

eline sağlık kardeş

arama motorundan megep yaz 11. ve 12. sınıf modülleri diye ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ bölümünden plc ile motor kontrolü modülünü indir belki yardımı olur inş..

telemecanique in sitesine gir döküman kısmında twido-atv31 haberleştirmesi var onu örnek olarak kullanabilirsin
(atv31 asenkron motorlar için hız kontrol cihazıdır, twido -telemecanique marka plc dir )

Ben olsam böyle bir uygulamayı tez olarak kabul etmezdim.Hergün yapılan bir uygulamanın 4 sene sonunda bir tez olarak öne sürülmesi bence yanlış olur.Teknik eğitim veren birimlerin daha yenilikçi tezler üzerine çalışması gerekmektedir.

Saygılarımla

aynen katılıyorum arkadaşa. Daha basite indirgenmiş bir ödevle ne beklentiniz var anlamış değilim. Aldığınız ödevin zorluk derecesi ve sizin yeterliliğiniz değerlendirilecekdir.

***herkezi kandırın ama kendinizi kandırmayın...

Hiç bilmeyen bi adamın bile 1 olmadı 2 haftada yapabileceği bi uygulamayı tez olarak almakbanada yanlış geliyor.

Hangi okuldasın acaba?...

Arkaşlar plc ile step motor kontrolü yapmam gerekiyor siteniz çok güzeül ama aradıgımı bulamıyorum bi yardımcı olursanız çok sevinir
ii akşamlar

arkadaşlar açıkçası konu ile ilgili hiç bir fikrim yok fakat bitirme tezi olarak plc ile asenkron motor kontrolü yapmam gerekiyor nereden başlamalıyım nelere ihtiyacım var plc programlama dışında neler bilmem gerekiyor herhangi bir sürücüye elektronik karta ihtiyacım varmı bu konularda yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden herkese teşekkürler...

kardeş start-stop kontrolü yapacaksan 1 ad. 24 v röle 1 ad. motorun gücüne göre kontaktör ve 1 ad. termik al amperine göre..yön kontrollü ise 2 ad. kontaktör alacaksın..hız kontrolü yapmak istiyorsan bide hız kontrol cihazı alacaksın...plc den çıkışı röleye röleden kontaktörün bobin uçlarına vereceksin..burda eğer yön kontrolü yapacaksan 2 ad. kontaktörün normalde açık ucundan kapalı ucuna bağlantı yapman gerkirki faz çakışması olup devre elemanlarını yakmayasın...hadi kolay gelsin..

Forum istatistikleri

Konular
128,371
Kullanıcılar
450,244
Son üye
halilsezen

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri