PLC - HMI - VFD bağlantısı

PLC programınıda şu satırları yazın.
LD m1000 ---- Mov d0 d1496
ld m1000 ----- mov d1480 d4

Burada D0 datasına yazdığınız değer VFD içerisine frekans olarak yazılır ve VFD ekranında bu değeri görürsünüz NOT: 50HZ için 5000 yazmalısınız 25hz için 2500 gibi ....

D4 datasında ise VFD inveretere START verdiğinizde inverter tarafından motora uy.gulanan anlık frekansı okursunuz örneğin hızlanma zamanınız 5sn. olduğunu ve frekansında 30hz olduğunu varsayarsak D4 datasındaki değerinde inverterle eşzamanlı olarak 5sn. içeriisnde 3000 (30HZ.) değerini aldığını görebilirsiniz

NOT = Eğer frekansı inverter ekranında göremezseniz VFD menüsünden 02.01 parametresini 1 yaparak deneyin ama unutmayın bu durumda keyboard üzerinden start vermeniz gerekiyor.

VFD manueline bakarsanız start stop bağlantısının hangi kelmenslere yapılamsı gerektiğini bulabilirsiniz.

Kolay gelsin...

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
delta plc rs232 kablo 8in değil ama orjinal kablo 4 pinli benim gördüğüm onun bağlantı şekli varmı acaba rs232 yi rs485 e çeviriyim dedim baktım adresler felan komple değişiyor kablonun yenisini yapıyım dedim bağlantı şeklini bulamadım yardımcı olurmusunuz ?

bu işine yarar

Ekli dosyalar

• Kablo Bağlantıları.pdf
    982.5 KB · Görüntüleme: 31

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular