Plc Eğitim seti olusturma

Okanergur

Üye
Elimde delta 14SS2 plc var bu plc ıle nasıl bır deney setı olusturabılırım onerılerınızı alabılırmıyım ?? program yazıp denyebılecegım ve gorebılcecegım bır set yapayı dusnuyorum .

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
24 volt bir güç kaynağı al
bir kaç tane buton start stop acil stop vs
sonra bir kaç tane sensör al
ve tabi 24 v röle al bir kaç tane
sonra bunları bağla
bir tahta üzerine kablo kanalları kullanarak monte et yoksa kablolar çok fena karışıyor
başla içinden geldiği gibi kurcalamaya yazmaya
daha sonra kendini geliştirdikçe ihtiyaçların değiştikçe ekleme çıkarma yaparsın
ben böyle bir düzenek kurmuştum sonra söktüm dağıttım yoksa buraya bir resmini koysam iyi olurdu

imkanın varsa fast den birde ekran almanı tavsiye ederim

Ben geçenlerde 1 tane hazırladım resmini çekmeyi unutmazsam yarın eklerim. fatek fbs14ma plc.

24 volt bir güç kaynağı al
bir kaç tane buton start stop acil stop vs
sonra bir kaç tane sensör al
ve tabi 24 v röle al bir kaç tane
sonra bunları bağla
bir tahta üzerine kablo kanalları kullanarak monte et yoksa kablolar çok fena karışıyor
başla içinden geldiği gibi kurcalamaya yazmaya
daha sonra kendini geliştirdikçe ihtiyaçların değiştikçe ekleme çıkarma yaparsın
ben böyle bir düzenek kurmuştum sonra söktüm dağıttım yoksa buraya bir resmini koysam iyi olurdu

imkanın varsa fast den birde ekran almanı tavsiye ederim

Hocam naçizene fikrimi söyleyelim. Bence tahta kullanmayın. Ayrıca set üzerine bence start stop vs koymayın. Ben size kendi yaptığım en basit en anlaşılır seti söyleyeyim.
Bir saydam pleksi glass alın. Pleksinin üzerine ray monte edin. PLC'yi raya monte edin. PLC'nin giriş çıkışılarını vs born vidaları ile pleksiye vidaylayın. Kablolar vs pleksinin üzerine japonla yapıştırın.
Böylece çok sade ve kullanışlı bir plc deney setiniz oluşur. Kablolar vs pleksinin üzerinde takip etmesi kolay olur. Giriş çıkışlara yine ayrı pleksilere monte edeceğiniz buton, sensör vs bağlayıp kullanabilirisniz.

Ben set met yapmadım. Lazım oldu mu çıkarıp seriyorum masanın üzerine, işim bitince topluyorum :)

Hocam elınızde resım falan varsa bırde gorsel olarak gorebılırsem daha ıyı ve saglıklı olucagına dusnuyorum ?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,250
Kullanıcılar
450,067
Son üye
ERENLER04

Yeni konular

Geri