plc-dop haberlesme sorunu yasiyorum

akincural

Üye
14ss plc ile dop b 3s. Bütün uğraşlarına rağmen ekrandan hata mesajı alıyorum. Bağlantıyı 485 232 ile yaptım. Atladigim birşey mi var

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba,

Normalde PLC ile DOP RS-485 üzerinden direkt haberleştirebilirsiniz.
Ekranda COM1 için RS-485 haberleşme seçiminden başka herhangi bir özel ayar gerektirmez.
Doğru bağlantı ve port seçimi önemlidir.

Adım adım neler yaptığınızı, neler seçtiğinizi anlatabilirseniz daha açıklayıcı olacaktır.

İyi çalışmalar.

Merhaba,

Normalde PLC ile DOP RS-485 üzerinden direkt haberleştirebilirsiniz.
Ekranda COM1 için RS-485 haberleşme seçiminden başka herhangi bir özel ayar gerektirmez.
Doğru bağlantı ve port seçimi önemlidir.

Adım adım neler yaptığınızı, neler seçtiğinizi anlatabilirseniz daha açıklayıcı olacaktır.

İyi çalışmalar.

sistem menüsünden com1 e bağlı 14ss2 plc yi görüyorum. altta uploud downlod yazıyor. Program yüklü plc ye. ekrandada yüklü ancak sistem menüsünden çıktığımda bağlantı hatası veriyor. kablo doğru 1-6

Merhaba,

DOPSoft > Seçenekler > Haberleşme Ayarı > COM1 > Kontrol Cihazı= Delta DVP PLC > Arabirim= RS-485 olmalı.

PLC İstasyon No=1 (Varsayılan)
7-E-1 9600

Eğer yinede haberleşemiyorsanız;

-Kablo bağlantınızda sorun olabilir,
-PLC içerisindeki istasyon adresi 1 den farklı olabilir,
-PLC programınız içerisinde haberleşme programı (MODRD, MODWR, MODRW gibi) olabilir.

İyi çalışmalar.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,302
Kullanıcılar
450,140
Son üye
ankaraavukati

Yeni konular

Geri