PLC den Okuyup Raporlama Yapmak İstiyorum

KoMaNdO_

Üye
Arkadaşlar s7 400 ve WinCC kullanıyorum her bir paketin agırlık bilgisini paket numarasını tarih saat bilgisini bir yerlere kaydetmek istiyorum istediğimdede printerden cıktı almak istiyorum.KepServer ile plcden agırlık bilgisini aldım sql de depoladım ama raporlama(istedigimde eski bilgileri görmek ve printerden cıktı almak) işini nasıl yapacagımı bilmiyorum. Sadece WinCC kullanarak kepserver kullanmadan sql de depolayıp raporlama yapabilirmiyim? WinnCC Connectivity Pack ve WinCC IndustrialDataBridge nedir ne işe yarar onları araştırıyorum işimi görürmü diye. Bunların ne işe yaradıgı ve sorunuma daha uygun bir cözüm bulmak için bana yardımcı olabilirmisiniz?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba arkadaşım Robosoft firmasının RBSReport yazılımını biz kullanıyoruz. Tavsiye ederiz. Gayet pratik ve uygun bir program.
WINCC ye de entegre edebiliyorsun raporlama arayüzünü. İyi çalışmalar.

Herkez bir reklam derdinde. Eğer sql ile herhangi bir programlama dili biliyorsan bunu kendin de yapabilirsin.

Evet herkes reklam derdinde.Ama ben kendim sadece WinCC ve sql kullanarak yapabilirmiyim.o da olmadı sql ve birazda programlama bilgisiyle kendim yapmak istiyorum.Bir yol gösterebilirseniz sevinirim.İyi calışmalar.

Doğru söylüyorsunuz reklam yapıyoruz ama yurt dışından bir yazılımı satmıyoruz. Türk argesi ile geliştirilmiş devlet destekli bir yazılımın reklamını yapıyoruz. Gidersin elin almanına 10000€ verirsin bir şeye yaramaz birde ama Türk yazılımına gelince reklam oluyor. Kaldı ki kendin yapmaya kalksan 600 taglık sistemi yaz scriptle database'e göreyim sizi, kaç saat harcıyorsun. Her işin uzmanı ve ürünü varken o ürünü kullanmak gerekir. Kaldıki biz hem raporlama, hem arşivleme ve user archive programlarının muadillerini daha ucuza satarken git elin almanına 5 katı para ver veya 10 dklık işi yapmak için 4-5 gün uğraş .

Doğru söylüyorsunuz reklam yapıyoruz ama yurt dışından bir yazılımı satmıyoruz. Türk argesi ile geliştirilmiş devlet destekli bir yazılımın reklamını yapıyoruz. Gidersin elin almanına 10000€ verirsin bir şeye yaramaz birde ama Türk yazılımına gelince reklam oluyor. Kaldı ki kendin yapmaya kalksan 600 taglık sistemi yaz scriptle database'e göreyim sizi, kaç saat harcıyorsun. Her işin uzmanı ve ürünü varken o ürünü kullanmak gerekir. Kaldıki biz hem raporlama, hem arşivleme ve user archive programlarının muadillerini daha ucuza satarken git elin almanına 5 katı para ver veya 10 dklık işi yapmak için 4-5 gün uğraş .
Timuçin bey dikkat ederseniz arkadaşa 10000 USD tutarında bir yazılım almadım kendi yapmasını tavsiye ettim. Zaten arkadaş sistemden verileri sql 'e aktarmayı yapmış geriye sadece sql 'deki verileri okuyup yorumlayarak raporlamak kalıyor.

Direk reklam yapıyorsuna nasıl da kolayca girdin. Bunu anlamıyorum. Lütfen eleştiri yaparken de biraz empati kur. SQL'i nerede yazacan Scada diyorsan SCADA programları sana SQL yazacağın ortamı sınırlı şekilde veriyor. Sonuçta bir programla dilini iyi bilmen gerekiyor. Diyelim c# ile yapacaksın raporunu. Bu programın desteğini nasıl vereceksin ve ekstra isteklerde sürekli uğraşacaksın. Şunu da unutma ki müşteriler öyle şeyler istiyor ki donup kalıyorsun. Elbette herkes kendi çözümlerini yapmakta serbestdir. Ancak sunduğun çözümler de esnek olmalı ve başkalarıda müdehale edebilmelidir.Yoksa emeklerin hep boşa gider bir proyi çözersin orada senin işin biter kimsenin de senin yeteneklerinden haberi olmaz. Ayrıca SQL bilmeyenler ve zamanı olmayanlar ne yapacak bir de bunu düşün.(Herkesin senin gibi teknik bir adamı yok. ) Sonuçta bu problemlerin çözümü için, teknik insanlar bu tür ürünleri geliştiriyor ve çözüm sunuyorlar. Eğer biliyorsan,Ben de varım diyorsan. bu problemi çözen bir paket programı yap. sonra da git bir firma aç, reklamlarını yap ve sat da bizde senin yazılımı kullanalım. Sonuçta bu ülkenin insanı kazanacak .

Timuçin bey dikkat ederseniz arkadaşa 10000 USD tutarında bir yazılım almadım kendi yapmasını tavsiye ettim. Zaten arkadaş sistemden verileri sql 'e aktarmayı yapmış geriye sadece sql 'deki verileri okuyup yorumlayarak raporlamak kalıyor.

Ben genel olarak bahsediyorum. Biz tutup alman veya amerikan yazılımını tavsiye etmiyoruz. Bu ülkeden çıkmış bir yazılımı tavsiye ediyoruz. İster kullanır ister kullanmaz. Sonuçta alman firmaları bile bu programı kullanıyorsa oturup düşünmek gerek. kendi firmalarımıza ve türk ürünlerine sahip çıkma konusunda kendimizi Türkiye olarak bence sorgulayalım. Bunlar arasında çözüm olarak kendinizin yapması da vardır! Maksat paranın bu ülkede kalması.

Forum istatistikleri

Konular
128,292
Kullanıcılar
450,122
Son üye
sokur53

Yeni konular

Geri