pinomatik sistemde havadaki nemi nasıl yok edebiliriz

Selam arkadaşlar
Devrede tabiki şartlandırıcı ve su tahliye elemanları kullanılacaktır.Fakat havanın ısısını yetrince düşürmezseniz ısı farklılığından dolayı nem ve terleme oluşacaktır.Öncelikle havanın yeterince soğutulması gerekir.

son kullanıcı olan makinelerinize su tutucu kullanmalısınız benzer sorunu yaşıyorduk makinelerin girişlerine su tutucular koyduk problem kalmadı

sartlandırıcı sayısını arttırmalısın.
birkaç tane kullan derim..

Havadaki su ile borunun bir alakası yok . Su heryerde var su havanın içinde de de var onu oradan alamazsın , mutlakla yoğuşur ve sıvı hale geçer bu kaçınılmaz . Ama size bir yöntem önereyim . Sisteme su girişi konpresörün emme manifoldundan havanın tanka sıkıştırımlası ile o bölgenin atmosferinin içindeki bağıl su oranı kat sayısına göre ( mevsimler göre farklı ) içeri alınır . Dolyısı ile sorunu burada çözmek gerek . Bu manifolda bakır borudan radyötür yapar sak ve bu radyötörü bir kılima motoru ile soğutursak giren hava soğuk yüzeye çarpar ve hava içindeki su yoğuşarak alınır . Bu sistem kurulursa hava sistemine giren su eskisine göre %90 azalır :) Geri kalan % 10 nu kullanıcı sistem başına NUMATİS in statik su yoğukturucusu kullanılark % 2 -3 Arasına çekilir . Daha ucuz bir çözüm : kompresör emme manifolduna 'da Numatics takın buda fena çözüm değil
Numatics statik su tutucuları için bana yazabilirsiniz .
. ******@******.com

Moderatör tarafında düzenlendi:
bence valf girişinden önce şartlandırıcı konulursa hem yaglamayı yapar hemde nemli havayı tutar

öncelikle hava tüplerinin düzenli olarak dreyn edildiğinden emin olun. düzenli dreyn edildiğinde bir çok sorun kendiliğinden hal olur. gerekirse dreyn valfine selenoid valf eklenerek belli aralıklarla otomatik olarak dreyn edilmesi sağlanabilir. eğer hala yetmezse en güzel yöntem soğutmalı hava kurutucuları var. bu şekilde sorunu çözebilirsiniz.

Cevaplarınız İçin Çok Teşekkürler. Şimdilik Hava Tankına Otomatik Boşaltım İçin Valf Takıcam Ve Şartlandırıcıları Yenilicem

aslında bu kompresörlerde ne yaparsanız yapın suyu önleyemiyorsunuz kara haber tellalı gibi olmak istemem ama biz herşeyi denedik bu yazılanların hatta piyasada bazı ayarlanbildiği söylenen otamatik su boşaltığına inanılan ama asla baoşaltamıyan şartlandırıcıların içine yerleştirilen bir sistem var onu bile denedik olmuyor onunla yaşamaya alışın eğer çok önemli makineleriniz varsa biz o makineye özel plastik boru çektik birazda olsa sorun çözüldü

valla ben sorunu hallettim gibi bildiğiniz üzere su sorunu kompresörün çıkışına takılan kurutucuda olsa işletme içerinde tesisattaki boruların içinde olur fakat bunun için ne yapılmalı yada ben ne yaptığımı anlatim ana hattın ve giden hava tesisatının hepsinin son noktasına ekstra bir boru daha çekip uçlarına vana taktım ve makinalara inen tüm boruları ana hattın üst kısmından aldım su borunun alt kısmında dolaştığı için makinelere inemiyor ve son noktalardaki vanaları alt tarafından alıp hafifte bir meyil verirseniz su direk oraya akıyor ve vanalardan boşaltıyorsunuz bu sayede suyun akışını kontrol altında tutuyorsunuz

Forum istatistikleri

Konular
128,252
Kullanıcılar
450,069
Son üye
Qamar Hussain

Yeni konular

Geri