pic16f877A ile valf kontrolü

mhmt_mkt

Üye
pic 16f877A ile valf kontrolü nasıl yapılır ?

vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler :)

otomatik bi kahve makinesi yapıcazda bardağı gören sensör yürüyen bandı durdurcak muslukta otomatik açılcak musluğu açmayı sağlayan bir valf yani onu demek demek istemiştim

bunun için 877 ye gerek yok.
628 yapabilir diye düşünüyorum.

hmm benim 877 ile yapmam gerek ama valfi nasıl kontrol edebilirmki pic ile ?

valfi besleyen devreyi mosfetle aç-kapa yapabilirsin. Mosfeti de pic ile sürebilirsin.

kardeşim mosfetle felan uğraşma pic'in hangi ucundan çıkış aldıysan o çıkışı bir rolenin bobin ucuna ver normalde açık ucunada 220v ver pic çıkış verdiğinde valfe hareket ver daha kolay kolay gelsin

kardeşim mosfetle felan uğraşma pic'in hangi ucundan çıkış aldıysan o çıkışı bir rolenin bobin ucuna ver normalde açık ucunada 220v ver pic çıkış verdiğinde valfe hareket ver daha kolay kolay gelsin

picin bir bacağından max 20mA alınabilir röle en az 60mA ister

port çıkışını optokuplör ile yalıt, bu uç ile transistörün beyzini tetiklet, röleyide bu transistör ile sür. Röle beslemen PIC beslemesiyle (+5V) aynı olmak zorunda kalmaz böylelikle ve portu yakma riskini ortadan kaldırır.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri