PIC16F84A Uyku Modu

Arkadaşlar ben 16f84a ile keypad kontrollü bir devre yaptım ama devre çok fazla akım çekiyor. Bunu önleyebilmek için pic i uyku moduna sokmak istiyorum ve keypaddeki herhangi bir tuşa basarak uyku modundan çıkarmak istiyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilecek arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

PIC'i bir tuşla kesime uğratarak (interrupt) kesme anında SLEEP komutununun çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Daha sonra bekletmek istediğiniz süre bitince tekrar başka bir tuşla veya aynı tuşla PIC'i kesimden çıkarıp işlemlerinize devam edebilirsiniz.

PIC'i bir tuşla kesime uğratarak (interrupt) kesme anında SLEEP komutununun çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Daha sonra bekletmek istediğiniz süre bitince tekrar başka bir tuşla veya aynı tuşla PIC'i kesimden çıkarıp işlemlerinize devam edebilirsiniz.

bu anlattıklarını nasıl yapacağımı da anlatabilirmisin ?

bu anlattıklarını nasıl yapacağımı da anlatabilirmisin ?

Ne uyguladığınız şema ne de kullandığınız programlama dili, hiçbir bilgi vermemişsiniz. Bu şekilde soru sorulan başlığın altına herkes aklına geleni yazıyor, konu tam bir laf salatasına dönüşüyor, bu sefer forumda örneğin "keypad" ya da "sleep" diye arama yapan da, bilgiye ulaşmaya çalışırken bu düzensiz mesaj yığınları arasında tökezliyor, zaman kaybına uğruyor.
Lütfen bu tür spesifik konularda soru sorarken mesajınıza sorun yaşadığınız yazılım ve şemaları da ekleyin!

Nasıl Akıllıca Soru Sorulur

Google adresine girip PICde interrupt nasıl yapılır diye yazarsanız görebilirsiniz.Size nasıl yapacağınızı anlattık ama burada hazır kod beklemeyin lütfen :)

Arkadaşlar ben 16f84a ile keypad kontrollü bir devre yaptım ama devre çok fazla akım çekiyor. Bunu önleyebilmek için pic i uyku moduna sokmak istiyorum ve keypaddeki herhangi bir tuşa basarak uyku modundan çıkarmak istiyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilecek arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

Malesef iki alıntı arasında birinin soru diğerinin ise o sorunun cevabı olmasına rağmen bir fark yok.

Sadece cevap vermiş olmak için mi cevap verdiniz acaba ?

Teşekkürler...

Cevap vermiş olmak için vermedim.Biz burada pişmiş armutları pek sevmeyiz :) Size ipucu gösterdim , programı da yazıp verirsek ne anlamı kaldı ?

Araştırmak çok mu zor...

Forum istatistikleri

Konular
128,187
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri