Pic programlamaya bu kitap iyimi degilse onerileriniz nelerdir?

gayet iyi bir seçim

yok hocam maksat deneme kartını alıpta ne yapacam ustundeki yollaru nasıl baglamıslar diye takip edecegime kendim hem elektronigime katkıda bulunurum (yani ne nasıl baglanıyor bunları kendim yaparsam daha iyi ogrenirim diye dusunuyorum zaten kitaptaki orneklerde malzemelr ve baglantı semaları var daha iyi olmazmı) ama kitap gercekten harika
...

Pic protonun eksikleri cok..
mesela fonksiyon yazamıyorsunuz..
ayrı bir dosyaya altprogramlar yazıp include edip gosup ile calıstırdıgınızda program sapıtıyor..

ama Gelişmiş Basic derleyicileri var. onlarda Fonksiyonlar yazılabiliniyor ama tabi ucretli...
Kolaylık acısından Pic proton..
ama daha kapsamlı kodlar yazıcaksan C ... veya en azından fonksiyon yazmaya izin vericek bir dil..
Bu arada C cok kazık bir dil degil sadece ogrenmek biraz zor olabilir
ilk yapılan Derleyicilerden biri oldugu icin yazılım dili yeni cıkan derleyicilere gore farklı ozellikle basicten..

hocam deneyimim olsaydı pic basik pro ile baslardım deneyimim ccs ile vardı ccsc ile de devam etmek istedim insallah assembly falanda
ogrenmek isterim ilerleyen zamanlarda ama c yi ogrenmek için bu kitap gercekte iyi bir kaynak baska esi yok yani yav kitaptan bahsetmisken bu 8255, 74c922,7448,25lc640,lmd18200,bide rc servo falan blue mavide yok bunları bulabilecegim baska kapıda odeme yapan site varmi kitapta bitmek uzere bunların oldugu devreler vede birkacı haricinde hepsini denedim yaptım ve programlarında kendimce degisiklik yaparak denedim ama bunlar yok arkadaslar varmı bildiginiz bir site eksik malzemeleri bende olmayanların listesini cıkardım step lcd ve entegreler var burda ama yukardakileri nerden bulabilrim aceba

Servo gibi şeyleri robotcu sayfalardan bulabilirsin.
İnternetten alış veriş edebileceğin yerler var.
Kapıda ödeme olmasada havale ile ödeyebilirsin.

Robotus Robotik Teknolojileri Sitesi, Robot Kitleri, Robot Malzemeleri, Projeler Ve ok Daha Fazlas!
Dorukan Store | Elektronik Malzeme Satış Sitesi
WWW.DİRENC.NET

Basic asm boş ver.
CCSC ile devam.
Ama ileride C ye geçme şartıyla.
Pdf okuyup tek tek istediğin bite istediğini yazacak hale gelmelisin.
İlla asm yazacaksan c derleyicilerin içerisinde asm kullanmak suç değildir bilesin.

bende mavi kitaplardan. picbasicpro yu kullanıyorum ve çok iyi olmasa da bana yeterli geliyor

arkadaslar basımız saolsun moralim cok bozuk bugun bi 877a ya yanlıslıkla 12 v verdim cip mefta :confused::confused::(:( duzelirmi bi yontemi falan varmı

sana şöyle söyleyeyim bu kitap dışındaki diğer kitaplara bakma bile bu kitap en iyisi

Güzel bir kitap bi ara bende bundan yararlanmıştım

Forum istatistikleri

Konular
128,472
Kullanıcılar
450,424
Son üye
mariam

Yeni konular

Geri