PIC mi? PLC mi?

pic daha esnek ve geliştirilmeye açık bi konumda, aynı şey plc için söylenemez. yine de plc nin vazgeçilemeyeceği uygulamalar da az değil.

biraz elektronik bilgin de varsa işlerini pic ile daha ucuza halledebilirsin, lakin öncelikle hangi alana yoğunlaşacağını belirlemen önemli. Uygulamaya göre pic yada plc tercihi değişebilir. Daha iyi olma kavramına uygulama kıstasıyla karar verilebilinir...

bencede PLC en iyisi piyasada da iş yapan o çünkü

Serkanrigol'a teşekkür ediyorum. Çok aydınlatıcı açıklamlar yapmış

Konu hortlayacak ama ben de bu konuda çok kararsızım .en son PLC de karar kıldım ama PLC pahalı diyorlar.ben öğrenci olduğum için PIC daha mantıklı sanki?

hangisini seçersen seç iş uzmanlaşmaya doğru gittikçe mecburen bir alana daha çok zaman ayırman gerekecek ve diğeri muhtemelen geri planda kalacak. en kestirme yoldan para kazanmak istiyorsan PLC sistemlerine yönel derim. ancak ben mcu içeren sistemlerde(pic, atmel, arm vs vs) yol almak biraz daha zaman istese de ben daha çok sevdiğim için bu alana yöneldim. ek iş olarak yapıyorum ve buna rağmen güzel kazandırıyor. tabi saç baş yoldurmuyor desem yalan olur.(bu saatte ancak bu kadar cümle kurabildim :) )

hangisini seçersen seç iş uzmanlaşmaya doğru gittikçe mecburen bir alana daha çok zaman ayırman gerekecek ve diğeri muhtemelen geri planda kalacak. en kestirme yoldan para kazanmak istiyorsan PLC sistemlerine yönel derim. ancak ben mcu içeren sistemlerde(pic, atmel, arm vs vs) yol almak biraz daha zaman istese de ben daha çok sevdiğim için bu alana yöneldim. ek iş olarak yapıyorum ve buna rağmen güzel kazandırıyor. tabi saç baş yoldurmuyor desem yalan olur.(bu saatte ancak bu kadar cümle kurabildim :) )
teşekkürler değerli bilgileriniz için

Forum istatistikleri

Konular
128,354
Kullanıcılar
450,212
Son üye
salamakas

Yeni konular

Geri