Pic mi Arduino mu ?

Merhaba arkadaşlar Elektrik elektronik mühendisliği okuyorum programlama öğrenmek istiyorum robotik projeler yapmak istiyorum
Hocalarımız arduinoyu 7 yaşındaki yeğeninin oynadığını iddia ederek bir mühendise uygun olmayacağını söyledi kullanmamamızı tavsiye etti
Pic programlamaya 0 dan başlamak istiyorum tavsiye edeceğiniz pıcler ve programlayıcı nedir?
Hangi kaynak ile başlamalıyım ?
Cevaplarınızı bekliyorum teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar Elektrik elektronik mühendisliği okuyorum programlama öğrenmek istiyorum robotik projeler yapmak istiyorum
Hocalarımız arduinoyu 7 yaşındaki yeğeninin oynadığını iddia ederek bir mühendise uygun olmayacağını söyledi kullanmamamızı tavsiye etti
Pic programlamaya 0 dan başlamak istiyorum tavsiye edeceğiniz pıcler ve programlayıcı nedir?
Hangi kaynak ile başlamalıyım ?
Cevaplarınızı bekliyorum teşekkür ederim.

Arkadaş ne hocalar var anlamıyorum. Ona bakarsan lisede de C kullanıyorsun , NASA da C kullanıyor. 7 Yaşındaki çocuk kullanıyor diye arduino mu kullanmayacaksın. Her işlemcide algoritma geliştirebilirsin hiçbir sıkıntı olmaz. Mühendislik şuan başka bir noktada. Assembly falan eskide kaldı...

Arduino öğrenilmesi PIC'e göre daha kolay ve sürekli gelişen bir platform. Elbette PIC ile programlamaya da aşina olmanı tavsiye ederim ama sana onu diyen hocan halt yemiş kusura bakma. PIC'e başlayacaksan eğer CCS C ile PIC Programlama kitabını kullanabilirsin sana yardımcı olabilir. Ama Arduionu hocanın alay ettiği kadar küçümsenecek bir platform değil.

Dünyada en yaygın platform olduğunu biliyorum arduinonun ama ben temelalt yapı yapmak istiyorum atmel mi yoksa pıc mı daha basit ve öğrenilmesi gereken ?

Dünyada en yaygın platform olduğunu biliyorum arduinonun ama ben temelalt yapı yapmak istiyorum atmel mi yoksa pıc mı daha basit ve öğrenilmesi gereken ?

Temel alt yapı için bence C/C++ dan başlamalısın.Programlama bilmeden ya da o mantığa sahip olmadan PIC'e atılmak pek doğru değil arkadaşlarımdan görüyorum zorluk yaşıyorlar.Yine de sen bilirsin tabi iyi çalışmalar dilerim.

Ticari ve endüstriyel uygulamalar geliştirmek istiyorsan kesinlikle PIC derim, ama hobi olsun dersen arduino öğren, buradaki bazı arkadaşlar işin kolayını buldukları için boş konuşmuşlar, asm çok eskidendi diyor ama asm ye hakim olan bir kişi aklına gelen gelmeyen tüm mikro işlemcilere ve mikro kontrollere hakim kişi demektir.

Forum istatistikleri

Konular
128,188
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri