Pic kullanarak başka bir pic'i programlama konusunda yardım....

pic'li bir el terminaliyle başka bir pic i programlamak istiyorum bu mümkünmüdür.Şimdiden yardımlarınıza teşekkürler....

konuya hakim değilim ama yapılmaz diye bişey söylense ozaman yanlış olur.
olması muhtemel başlıca yorumlarım;

-programlıyacak pic programlanacak olandan çok daha üstün olmalı.
-pcden picin nasıl programlandığını enine boyuna araştırmak lazım.
-piclerin epromları arasında boyut olarak uçurum olmalı.
-bir pic lojik 5v üretir. fakat programlama (yazma işlemi) yapılırken +12 v-15v arası kullanılıyor diye biliyorum. özetle ara ekstra yükselteç falan tasarlanmalı haliyle ekstra besleme falan tasarlamak gerekli.
- son olarak yazılanın kontrolü gerekli (okuma işlemi).

şahsen benim gözüm kesmiyor takarım pcye atarım programı. fakat yapan veya yapabilecek arkadaşlar vardır diye tahmin ediyorum. ne olursa olsun pc kadar hakim olunamasada, seri üretim tarzı ürünlerin programlanması için modül olarak kullanılabilir. yani böyle bi cihaz böyle bir lüx varsa bu lüx verimli veya verimsiz kullananda bulunur illaki....

arkadaşım açtığın konu içinde seni tebrik ederim.... ince düşünülmüş bir konu... şimdiden kolay gelsin...

saygılarımla....

18f452 ile f84 veya en fazla 877 prgramlanacak ıcsp kullanıcaz sahada sürekli laptopla gezemeyiz durum bu arkadaşlar

Merhaba arkadaşım. Bende aynı konuyu yazmaya niyetliydim ama sen benden daha önce davranmışın. formda gezerken gördüm. mesela ben picbasic kullanıyom programlamada. bu işi daha iyi bilen arkadaşlar bu konudaki yorumlarını lütfen yazsınlar. Ben ve benim gibi fazla bilgisi olmayıp denemek isteyen arkadaşlara ip ucu versinler. Kafamda bişi çanlandıramadım programlama kısmı için.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri