Pic esp8266

_weron_

Üye
Merhaba Arkadaşlar
Picden çıkan veri displaye giriyor ben bu veriyi aynı zamanda esp8266 ya kayıt yapabilirmiyim?

muratmert4

Paylaşımcı üye
S.A.
Picden çıkan veriyi esp8266 ya kayıt edemezsin, amacın veri saklamak ise. Ama seri port ile esp yi komut edip ağa bağlanarak verileri kablosuz olarak bir pc ye atabilirsin.

Konu Sah
W

_weron_

Üye
S.A.
Picden çıkan veriyi esp8266 ya kayıt edemezsin, amacın veri saklamak ise. Ama seri port ile esp yi komut edip ağa bağlanarak verileri kablosuz olarak bir pc ye atabilirsin.
A.s Bir PC ye attigimizda mantıken kayıt olucak ama dimi?

Pic bu

Ekli dosyalar

elek

Paylaşımcı üye
..esp nin kendi içinde kontrolcüsü ve hafızası var bildiğim kadarı ile..
mini PIC gibi..

muratmert4

Paylaşımcı üye
picin programına sahip değilseniz ekranda ki verileri dijital olarak almanız biraz sıkıntılı ama başka bir devre kurmanız gerekecek. Bu devre ne işlem yapıyor.

emrelyus

Üye
Sayın elek ben pic içinden çıkan ekrana yansıtılan veriyi kayıt altını almak istiyorum
Ekrana yanıstılan veriler size birşey ifade etmez. Yani PIC ile Ekran arasındaki haberleşme size birşey ifade etmez. Bunu kaydetseniz bile birşey anlayamazsınız. Yani diyelim sıcaklık verisi var ekranda PIC bu sıcaklık verisini ekrana bit bit paralel ya da seri olarak basacaktır ama size bu data çok anlamlı gelmeyecektir.

Konu Sah
W

_weron_

Üye
Ekrana yanıstılan veriler size birşey ifade etmez. Yani PIC ile Ekran arasındaki haberleşme size birşey ifade etmez. Bunu kaydetseniz bile birşey anlayamazsınız. Yani diyelim sıcaklık verisi var ekranda PIC bu sıcaklık verisini ekrana bit bit paralel ya da seri olarak basacaktır ama size bu data çok anlamlı gelmeyecektir.
Mümkün degilmi veriyi okunaklı almak?

elek

Paylaşımcı üye
..cihazın verilerini internetten görmek istiyorsunuz..biraz zor gibi..

kudretuzuner

Paylaşımcı üye
Merhaba,
"Picden çıkan veri displaye giriyor" dediniz.
Display multiplex mi çalışıyor? 7447 veya benzeri bir dönüştürücü ile (BCD giriş varsa)bu bcd girişler tek tek okunarak pıc'ten PC'ye aktarılabilir.Kulağı biraz tersten göstermek gibi olur ama olabilir gibi geliyor bana.

Sponsor Bağlantı

Forum istatistikleri

Konular
105,051
Kullanıcılar
390,534
Son üye
Bydemir38

Yeni konular