Pic esp8266

_weron_

Üye
Merhaba Arkadaşlar
Picden çıkan veri displaye giriyor ben bu veriyi aynı zamanda esp8266 ya kayıt yapabilirmiyim?

S.A.
Picden çıkan veriyi esp8266 ya kayıt edemezsin, amacın veri saklamak ise. Ama seri port ile esp yi komut edip ağa bağlanarak verileri kablosuz olarak bir pc ye atabilirsin.

S.A.
Picden çıkan veriyi esp8266 ya kayıt edemezsin, amacın veri saklamak ise. Ama seri port ile esp yi komut edip ağa bağlanarak verileri kablosuz olarak bir pc ye atabilirsin.
A.s Bir PC ye attigimizda mantıken kayıt olucak ama dimi?

Pic bu

Ekli dosyalar

• IMG_20190314_175734.jpeg
    IMG_20190314_175734.jpeg
    99.2 KB · Görüntüleme: 24
..esp nin kendi içinde kontrolcüsü ve hafızası var bildiğim kadarı ile..
mini PIC gibi..

picin programına sahip değilseniz ekranda ki verileri dijital olarak almanız biraz sıkıntılı ama başka bir devre kurmanız gerekecek. Bu devre ne işlem yapıyor.

Sayın elek ben pic içinden çıkan ekrana yansıtılan veriyi kayıt altını almak istiyorum

Ekrana yanıstılan veriler size birşey ifade etmez. Yani PIC ile Ekran arasındaki haberleşme size birşey ifade etmez. Bunu kaydetseniz bile birşey anlayamazsınız. Yani diyelim sıcaklık verisi var ekranda PIC bu sıcaklık verisini ekrana bit bit paralel ya da seri olarak basacaktır ama size bu data çok anlamlı gelmeyecektir.

Ekrana yanıstılan veriler size birşey ifade etmez. Yani PIC ile Ekran arasındaki haberleşme size birşey ifade etmez. Bunu kaydetseniz bile birşey anlayamazsınız. Yani diyelim sıcaklık verisi var ekranda PIC bu sıcaklık verisini ekrana bit bit paralel ya da seri olarak basacaktır ama size bu data çok anlamlı gelmeyecektir.
Mümkün degilmi veriyi okunaklı almak?

..cihazın verilerini internetten görmek istiyorsunuz..biraz zor gibi..

Merhaba,
"Picden çıkan veri displaye giriyor" dediniz.
Display multiplex mi çalışıyor? 7447 veya benzeri bir dönüştürücü ile (BCD giriş varsa)bu bcd girişler tek tek okunarak pıc'ten PC'ye aktarılabilir.Kulağı biraz tersten göstermek gibi olur ama olabilir gibi geliyor bana.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri